Mac Miller nie żyje. 26-letni raper został znaleziony martwy w domu

Mac Miller, jeden z najbardziej znanych raperów w USA oraz były chłopak wokalistki, Ariany Grande, zmarł 7 września w wyniku przedawkowania. Miał 26 lat.

Mac Miller miał 26 lat
Mac Miller miał 26 latJamie McCarthyGetty Images

Jako pierwszy o śmierci Maca Millera poinformował serwis TMZ.com. Raper zmarł w swoim domu w San Fernando Valley około południa.

26-letniego gwiazdora znalazł jego przyjaciel i to on wezwał pogotowie. Ratownicy przybyli na miejsce stwierdzili zgon. Według dziennikarzy przyczyną śmierci rapera było przedawkowanie.

Mac Miller od wielu lat walczył z uzależnieniem od narkotyków. Jego problemy zaczęły się w 2012 roku, kiedy to próbował radzić sobie ze stresem tzw. fioletowym napojem (lean), czyli połączeniem kodeiny, tabletek i napoju gazowanego. "Kocham lean, to jest super... Jednocześnie jednak nie byłem z nim szczęśliwy" - mówił magazynowi "Complex" w 2013 roku.

Mac Miller (1992 - 2018)

Mac MillerRich FuryGetty Images
Mac MillerKevin WinterGetty Images
Mac MillerJamie McCarthyGetty Images
Mac MillerJamie McCarthyGetty Images
Mac MillerGary GershoffGetty Images
Mac MillerEnrique RC, PacificCoastNews.comEast News
Mac MillerPaweł SkrabaReporter
Mac MillerPhotoshot Reporter

Krótko po rozstaniu z wokalistką Arianą Grande (Ariana i Mac byli parą od sierpnia 2016 roku do maja 2018 roku), raper popadł w kłopoty z prawem. W maju tego roku gwiazdor został aresztowany za jazdę pod wpływem alkoholu, spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Groziło mu nawet pół roku więzienia. 11 września raper miał usłyszeć wyrok w sprawie.

"Dbałam o niego i starałam się wspierać jego trzeźwość i modliłam się o jego równowagę przez lata (i zawsze będę oczywiście), ale zawstydzanie/obwinianie kobiet za niezdolność mężczyzny do wzięcia się w garść jest bardzo poważnym problemem" - komentowała na Twitterze Grande, nazywając jednocześnie związek z Millerem jako "toksyczny".

Mac Miller, czyli tak naprawdę Malcolm McCormick to raper, autor tekstów, wokalista i producent. Przyszły gwiazdor hip hopu na świat przyszedł 19 stycznia 1992 roku w Pittsburghu. Karierę zaczynał w 2007 roku działając jeszcze pod pseudonimem EZ Mac. W tym czasie był też członkiem składu The III Spoken. Właśnie w 2007 roku ukazał się pierwszy mixtape Millera "But My Mackin' Ain't Easy". Łącznie Mac na swoim koncie miał aż 12 nielegali. Ostatni z nich - "Run-On Sentences: Vol. 2" - ukazał się w 2015 roku.

Na oficjalny debiut Millera trzeba było czekać do 2011 roku, wtedy to ukazał się album "Blue Slide Park". Wcześniej raper musiał przekonać do siebie szefów wytwórni Rostrum Records. Przełomowa okazała się wyprzedana trasa koncertowa "Incredibly Dope Tour". W tamtym czasie hitem został również numer "Donald Trump" (145 milionów wyświetleń). Dwa lata po ukazaniu się piosenki przyszły prezydent USA groził młodemu twórcy pozwem za wykorzystanie jego imienia i nazwiska.

"Blue Slide Park" z wynikiem 145 tys. sprzedanych egzemplarzy w pierwszym tygodniu, zadebiutował na pierwszym miejscu listy Billboard. Był to jedyny raz, gdy raper znalazł się na szczycie Billboard 200.

Kolejne płyty Millera ukazywały się kolejno w 2013 ("Watching Movies with the Sound Off"), 2015 ("GO:OD AM") i 2016 roku ("The Divine Feminine"). Każda z nich, mimo że nie powtórzyła sukcesu komercyjnego debiutu rapera, uzyskiwała świetne oceny recenzentów.  Album "The Divine Feminine" został doceniony m.in. przez magazyny "Complex" i "XXL"  - uznano go za jedną z najlepszych płyt rapowych 2016 roku.

W dyskografii Millera znalazły się też takie przeboje jak "Knock, Knock", "Loud", "Weekend" (nagrany z Miguelem), "Dang!" ( powstał we współpracy z Andersonem .Paakiem) i "My Favorite Part" (z gościnnym udziałem Ariany Grande).

Ostatni, piąty krążek w dyskografii rapera - "Swimming" - ukazał się na początku sierpnia tego roku. Dzień przed śmiercią artysty na jego kanale pojawiło się nagranie live utworu "Hurt Feelings" z Hotelu Cafe.

Na 27 października zaplanowano start trasy koncertowej rapera, w której towarzyszyć mieli mu Thundercat i J.I.D. Miller w nocy z 6 na 7 września pisał o tym, ze nie może doczekać się nadchodzących występów. "Chciałbym, żeby ta trasa wystartowała już jutro" - czytamy.

Mac Miller dwukrotnie wystąpił w Polsce - w maju 2016 roku w Warszawie a następnie w czerwcu 2017 roku podczas Open'er Festivalu.

Open'er Festival 2017: Koncerty (dzień trzeci)

HańbaAdam WarżawaPAP
HańbaAdam WarżawaPAP
Wśród polskich zespołów bardzo dobre wrażenie zrobił również zespół HańbaAdam WarżawaPAP
ModeratAdam WarżawaPAP
Występy na Orange Main Stage zakończyło niemieckie trio Moderat. Na zdjęciu Sascha RingAdam WarżawaPAP
Mac Miller na Open'er Festival 2017Paweł SkrabaReporter
Mac Miller na Open'er Festival 2017Paweł SkrabaReporter
Mac Miller na Open'er Festival 2017Paweł SkrabaReporter
Na scenie głównej zaprezentował się amerykański raper Mac Miller. Z powodu niekorzystnych warunków pogodowych (obfity deszcz) jego koncert rozpoczął się z lekkim opóźnieniemPaweł SkrabaReporter
Koncert Brodki został bardzo dobrze oceniony nie tylko przez fanów licznie zgromadzonych w festiwalowym namiocie, ale i dziennikarzy. Pozytywne opinie na temat jej występu przeczytać można również w zagranicznych mediach. "Najbardziej teatralny występ tego dnia dała polska gwiazda pop Brodka" - czytamy w brytyjskim serwisie NME. Słyszalne były również komentarze, że Brodka swoim koncertem przyćmiła występ headlinera trzeciego dnia Open'er Festivalu, czyli Kanadyjczyka The WeekndPaweł SkrabaReporter
Brodka na Open'er Festival 2017Paweł SkrabaReporter
Jedną z gwiazd trzeciego dnia Open'er Festival 2017 była Brodka, która wciąż promuje swój album "Clashes"Paweł SkrabaReporter
Brodka na Open'er Festival 2017Paweł SkrabaReporter
Brodka na Open'er Festival 2017Paweł SkrabaReporter
Open'er Festival 2017Paweł SkrabaReporter


Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas