Reklama

Reklama

Lady Gaga na 51. Super Bowl. Spektakularne widowisko i prztyczek w nos Trumpa (zdjęcia i wideo)

5 lutego 2017 roku w Houston odbył się 51. Super Bowl. W finale zmierzyły się drużyny New England Patriots i Atlanta Falcons, a gwiazdą muzyczną, która uświetniła wydarzenia swoim występem była Lady Gaga. Wokalistka zaśpiewała sprawdzone hity i zaprezentowała kilka kostiumów, a całość okraszona została pokazem sztucznych ogni. Nie obyło się również bez politycznego akcentu.

5 lutego 2017 roku w Houston odbył się 51. Super Bowl. W finale zmierzyły się drużyny New England Patriots i Atlanta Falcons, a gwiazdą muzyczną, która uświetniła wydarzenia swoim występem była Lady Gaga. Wokalistka zaśpiewała sprawdzone hity i  zaprezentowała kilka kostiumów, a całość okraszona została pokazem sztucznych ogni. Nie obyło się również bez politycznego akcentu.
Lady Gaga zachwyciła publikę na 51. Super Bowl /Kevin C. Cox /Getty Images

Po dobrze ocenionym epizodzie na 50. Super Bowl (Lady Gaga zaśpiewała przed finałem hymn Stanów Zjednoczonych), organizatorzy jednego z najważniejszych wydarzeń sportowych w USA postanowili zaprosić Gagę do występu w przerwie finału w 2017 roku.

O występie gwiazdy nie było wiele wiadomo. Na konferencji prasowej przed występem wokalistka zapowiedziała, że wystąpi w towarzystwie setek dronów. Na kilka godzin przed zapowiedzianym show Gaga zdradziła również, że na scenie nie pojawią się żadni goście.

13-minutowy występ rozpoczął się od wykonania połączonych utworów "God Bless America" i "This Land Is Your Land". Wykonanie tego drugiego amerykańskie media odczytały jako subtelny protest przeciwko Donaldowi Trumpowi. W piosence z 1944 roku Woody’ego Guthriego pojawiają się m.in. wątki anarchistyczne, a także znajduje się w niej nawiązanie do wielkiego muru (szybko wychwycono odniesienie do obecnych planów zbudowania muru na granicy z Meksykiem). Lady Gaga znana jest z wielu prowokacyjnych, a nawet skandalicznych zachowań. Wokalistka nie kryje również, że jest przeciwniczką Trumpa. W wyborach prezydenckich w USA w 2016 roku zdecydowanie opowiedziała się za Hillary Clinton.

Reklama

Warto również dodać, że piosenkę "This Land Is Your Land" śpiewali uczestnicy niedawnych protestów, którzy sprzeciwiali się wejściu w życie dekretu Trumpa, zakazującego wjazdu do USA uchodźców i posiadaczy wiz z siedmiu krajów muzułmańskich (Iranu, Iraku, Libii, Somalii, Sudanu, Syrii i Jemenu).

Sprawdź tekst i posłuchaj utworu "This Land Is Your Land" w serwisie Tekściory.pl!

W momencie, gdy Gaga wykonywała połączone piosenki, drony za nią utworzy flagę Stanów Zjednoczonych.

Kilka sekund później Gaga skokiem z dachu stadionu rozpoczęła spektakularne widowisko z kilkudziesięcioma tancerzami, barwnymi strojami i pirotechniką. W jego trakcie wykonała utwory "Poker Face", "Born This Way", "Telephone", "Just Dance", "Million Reasons" oraz "Bad Romance".

Przed rozpoczęciem wydarzenia hymn Stanów Zjednoczonych wykonał muzyk country, Luke Bryan.

51. Super Bowl zakończyło się wynikiem 34 - 28 dla New England Patriots.

Zobacz zdjęcia z występu Lady Gagi:

Zobacz 13-minutowy występ Lady Gagi:

***Zobacz materiały o podobnej tematyce***

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL