Reklama

Lady Gaga i Bradley Cooper: Przebój "Shallow" plagiatem? Jest pozew!

Oscarowy przebój "Shallow" Lady Gagi i Bradleya Coopera jest plagiatem? Tak twierdzi mało znany muzyk Steve Ronsen, który podobno złożył pozew do sądu w tej sprawie.

Oscarowy przebój "Shallow" Lady Gagi i Bradleya Coopera jest plagiatem? Tak twierdzi mało znany muzyk Steve Ronsen, który podobno złożył pozew do sądu w tej sprawie.
Lady Gaga została pozwana /James Devaney/GC Images /Getty Images

Przypomnijmy, że wykonywany przez Lady GagęBradleya Coopera w filmie "Narodziny gwiazdy" utwór "Shallow" był wielokrotnie nagradzany, m.in. Oscarem i Złotym Globem za najlepszą piosenkę filmową.

Sprawdź tekst i polskie tłumaczenie utworu "Shallow" w serwisie Teksciory.pl!

Teraz okazało się, że muzyk Steve Ronsen twierdzi, że "Shallow" to plagiat jest piosenki "Almost" z 2012 r.

Reklama

Jak donoszą zagraniczne media, do sądu trafił już nawet pozew przeciwko Lady Gadze. Steve Ronsen domaga się w nim odszkodowania w wysokości miliona dolarów.

Muzyk w swoim oświadczeniu, opublikowanym przez plotkarską stronę Page Six podkreślił, że od kilku miesięcy starał się rozwiązać tę sprawę polubownie.

"Starając się polubownie rozwiązać tę sprawę, kilka miesięcy temu, moje biuro dostarczyło zespołowi prawnemu Lady Gagi, na ich prośbę, oficjalny raport znanego i szanowanego muzykologa i profesora, który potwierdził, że istnieją znaczne podobieństwa tempa, melodii, rytmu i harmonii między dwoma omawianymi utworami. Zespół Lady Gagi nie dostarczył jeszcze do mojego biura raportu przeciwnego muzykologa, o który wielokrotnie prosiliśmy" - czytamy w oświadczeniu Ronsena.

Do wyżej wymienionych zarzutów odniósł się prawnik Lady Gagi, który reprezentuje ją w sprawie. W swoim oświadczeniu, również cytowanym przez Page Six napisał, że oskarżenia o plagiat nie są niczym innym, jak chęcią wzbogacenia się oraz zyskania rozgłosu.

"Pan Ronsen i jego prawnik chcą dostać tak zwane łatwe pieniądze od artystki z sukcesami. To haniebne i złe. (...) Jeśli pan Shirian będzie kontynuował tę sprawę, Lady Gaga stanie do walki i zwycięży" - czytamy w oświadczeniu.

Warto zaznaczyć też, że Lady Gaga nie jest jedyną autorką przeboju "Shallow". Oprócz niej nad utworem pracowali także Mark Ronson, Anthony Rossomando i Andrew Wyatt oraz Benjamin Rice.INTERIA/RMF
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama