Reklama

Reklama

Kto zostanie "Idolem"?

Skompletowana została już finałowa dziesiątka uczestników "Idola". A już w środę, 20 kwietnia, zobaczycie pierwszy odcinek ostatecznych zmagań kandydatów do zwycięstwa w tym programie. Poniżej przedstawiamy dziesiątkę uczestników "Idola". Kto z nich zwycięży, dowiemy się 18 czerwca, więc na razie proponujemy ankietę, w której możecie wskazać swojego faworyta na "Idola"!

17-letnia Dominika Kasprzycka zrobiła na jurorach olbrzymie wrażenie. Wystarczy powiedzieć, że występ, który dał jej awans do finału, Kuba Wojewódzki - zazwyczaj bezlitosny i skąpy w pochwałach - określił jako "chwile magicznego zapomnienia".

Przychylne opinie pozostałych jurorów pozostał w zgodności z wynikami głosowania telewidzów - Dominika otrzymała bowiem aż 56 procent głosów.

Z pierwszego klubowego półfinału, obok Dominiki, awansował również 25-letni Piotr Lato. Wcześniej dał się on

poznać jako uczestnik pierwszej edycji programu "Big Brother". W "Idolu" udowodnił, że posiada talent muzyczny.

W awansie do ścisłego finału nie przeszkodził mu nawet kawał, jaki sprawili mu jurorzy, krytykując jego występ. Na Piotra głosował 21 procent osób.

Awans 22-letniej Dominiki Pawłowskiej był wielkim zaskoczeniem przede wszystkim dla niej samej. Telewidzowie oddali na nią 39 procent głosów.

Ten wynik kompletnie nie odzwierciedlał opinii jurorów na temat Dominiki, którzy solidarnie wystawili jej negatywną ocenę. Wszyscy pamiętamy zaskoczenie kandydatki na "Idola", gdy okazało się, że to właśnie ona awansuje do finału.

Reklama

Sławomir Peca to "pupilek" Wojewódzkiego. Kuba wyraził o nim następującą opinię: "To mój typ na idola tego roku".

Równie życzliwie o Sławomirze wypowiedział się Elżbieta Zapendowska. Podobne opinie na jego temat miało 24 procent głosujących, co dało 21-letniemu mieszkańcowi Katowic miejsce w czołowej dziesiątce kandydatów na "Idola".

21-letnia Karolina Szarubka w głosowaniu otrzymała 28 procent głosów i z pierwszego miejsca awansowała do dalszej fazy programu. Nie oznacza to, że jej występ przypadł do gustu jurorów -

tylko Jacek Cygan pochwalił śpiew Karoliny. Natomiast Elżbieta Zapendowska określiła jej występ jako "najmniej szary ze wszystkich".

Nina Cieślińska, popularny "Pączek", dostała tylko 2 procent głosów mniej niż Karolina. 17-latka ze Słupska została w również wyróżniona przez Jacka Cygana.

Kuba Wojewódzki podsumowując ten półfinał stwierdził, że nie widzi tutaj żadnego kandydata na "Idola" i wystawił wszystkim negatywne opinie.

Maciej Silski to typ rockmana. Dysponujący mocnym głosem 28-latek ze Szczecina uważany był od początku IV edycji "Idola" za jednego z głównych kandydatów do zwycięstwa.

Ta opinia nie zmieniła się także w półfinale - jurorzy czterokrotnie byli na "tak", a telewidzowie dołożyli do tego 48 procent głosów, co dało Maciejowi bezapelacyjnie pierwsze miejsce w półfinale.

Razem z nim awansował Bartosz Szymoniak, lepiej znany jako "Gębofon". Jego występ przypadł do gustu tylko trójce jurorów (na "nie" oczywiście był Kuba Wojewódzki).

Pochodzący z Kalisza 20-latek gra w punkowym zespole Dzieci Kukurydzy, a swoim występem w półfinale "Idola" zachwycił 20 procent głosujących osób.

Sławek Uniatowski awansował do ścisłego grona kandydatów na "Idola", ponieważ swoim śpiewem spowodował "ciary". Co do tego zgodni byli wszyscy jurorzy, a także ponad połowa głosujących (otrzymał 51 procent głosów). 20-letni Sławek, co ciekawostka, z wykształcenia jest kucharzem!

Jego pasją jednak jest muzyka. Na koncie ma już między innymi współpracę z Leszkiem Możdżerem, Sławkiem Ciesielskim z Republiki czy Adamem Nowakiem z Raz, Dwa, Trzy.

16-letnia Magda Diaków stoczyła zaciętą walkę o awans do finału. Jej głównym przeciwnikiem był Daniel Piecyk, faworyt Wojewódzkiego.

Ostatecznie jednym procentem zwyciężyła Magda (czyżby telewidzowie głosowali przeciwko ulubieńcowi Kuby?) i jako ostatnia uczestniczka "Idola" trafiła do finału.

Finałowy etap IV edycji "Idola" rozpocznie się w sobotę, 23 kwietnia i składać się będzie z ośmiu tematycznych koncertów, transmitowanych na żywo przez telewizję Polsat. W pierwszym, zatytułowanym "Tylko Wielkie Przeboje", kandydaci na "Idola" zaśpiewają największe przeboje muzyczne.

Od początku każdego programu trwać będzie głosowanie telewidzów. Po każdym koncercie z rywalizacji o główną nagrodę programu - solowy kontrakt z wytwórnią Sony BMG - odpadać będzie ten spośród finalistów, który otrzyma najmniej głosów telewidzów.

Wielki Finał tej edycji "Idola"odbędzie się 18 czerwca. Usłyszymy w nim trójkę uczestników "Idola", która dobrnie do tego etapu i nie zostanie wcześniej wyeliminowana przez widzów.

Weź udział w ankiecie portalu INTERIA.PL i oddaj głos na swojego faworyta do zwycięstwa w programie "Idol"!

Zobacz oficjalną stronę programu "Idol"!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: awans | Kuba Wojewódzki | telewidzowie | idole | Kuba | procent

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy