Reklama

Krzysztof Zalewski i jego wycieczka do wnętrza (nowy teledysk "Podróżnik")

Krzysztof Zalewski zaprezentował teledysk do utworu "Podróżnik" z jego płyty "Złoto".

Krzysztof Zalewski zaprezentował teledysk do utworu "Podróżnik" z jego płyty "Złoto".
Krzysztof Zalewski promuje płytę "Złoto" /materiały prasowe

W klipie "Podróżnik" przedmioty codziennego użytku zostały przedstawione jako elementy niezwykłej instalacji przestrzennej, muzycznej i choreograficznej. Za powstanie teledysku odpowiada Kolektyw Klips: Ewa Kaczmarek, Maciej Domagalski i Ania Olszewska.

Krzysztof Zalewski to muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista, tekściarz, uważany za jednego z najlepszych wokalistów w Polsce. Ostatnia autorska płyta Zalewskiego "Złoto" wpisuje się w tę szkołę grania muzyki, która mówi, że mniej znaczy więcej, a ciche i subtelne dźwięki często wybrzmiewają głośniej od huku przesterowanych gitar. Nie oznacza to jednak, że na płycie znalazły się same ballady - miłośnicy numerów dynamicznych także znajdą coś dla siebie. Za "Złoto" artysta otrzymał trzy nominacje do Fryderyka 2017, a płyta szybko pokryła się złotem.

Reklama

Najnowszym "dzieckiem" Krzysztofa jest wydany w 2018 r. album "Zalewski śpiewa Niemena". Z uwagi na skrajnie różne inspiracje jego projekty wymykają się wszelkim próbom klasyfikacji.

Utwór "Podróżnik" jest opowieścią o tym, jak łatwo zatracić się w marzeniach i czekać na nadejście idealnego momentu, pozwalając tym samym przeciekać życiu przez palce. Tytułową postacią jest sam artysta, który poprzez piosenkę opowiada historię swojego życia.

Zobacz teledysk "Podróżnik":

Sprawdź tekst utworu "Podróżnik" w serwisie Teksciory.pl!

"Tekst do utworu pisałem kilka lat temu, kiedy nieustannie brakowało mi motywacji do działania i marząc o światowym życiu, pozwalałem uciekać kolejnym miesiącom oraz latom. 'Podróżnika' napisałem dla siebie, by wybudzić się z letargu i zacząć żyć 'dzisiaj'. Piosenka ta posiada pewną wartość terapeutyczną, gdyż po kilku latach od jej stworzenia spełniam swoje marzenia i staram się wykorzystywać każdy dzień. Już nie czekam, tylko działam i z tego właśnie powodu postanowiłem podzielić się nią z szerszym gronem" - mówi Krzysztof Zalewski.

"Łącząc świat muzyki, designu i tańca, zaaranżowaliśmy magiczną podróż do wnętrza. To opowieść o chwili, w której powstawał 'Podróżnik. O momencie zawieszenia w czasie, zamknięcia sam na sam ze swoimi myślami. W takiej sytuacji świat wokół gubi swój realny kształt i porządek. Puchnie od słów oraz skojarzeń. Faluje w rytm muzyki. Przestrzeń i znajdujące się w niej przedmioty codziennego użytku stają się nośnikiem emocji w wyśpiewywanej przez Krzyśka historii. Ożywają i prowokują, by w końcu uwolnić go do działania" - komentuje Ewa Kaczmarek, reżyserka i autorka scenariusza. 

Sprawdź tekst utworu "Polsko" w serwisie Teksciory.pl!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Krzysztof Zalewski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy