Reklama

Krzysztof Hanke upamiętni zmarłego Respondka. "Wieczór wspomnień"

Krzysztof Respondek zmarł 22 grudnia 2023 roku. Nic nie wskazywało na problemy zdrowotne artysty, który przeszedł zawał. Po kilku tygodniach milczenia głos zabrał Krzysztof Hanke, który ujawnił, że podczas najbliższej trasy kabaretowej planuje oddać Respondkowi hołd.

Krzysztof Respondek zmarł 22 grudnia 2023 roku. Nic nie wskazywało na problemy zdrowotne artysty, który przeszedł zawał. Po kilku tygodniach milczenia głos zabrał Krzysztof Hanke, który ujawnił, że podczas najbliższej trasy kabaretowej planuje oddać Respondkowi hołd.
Krzysztof Respondek i Krzysztof Hanke /KAMIL PIKLIKIEWICZ/Dzien Dobry TVN/East News /East News

"Odszedł mój przyjaciel, artysta kabaretu Rak Krzysztof Respondek. Nic więcej nie potrafię dodać" - napisał 22 grudnia na Facebooku jego przyjaciel i współtwórca tego kabaretu, Krzysztof Hanke.

Trzy dni wcześniej Respondek miał przejść zawał serca. "Zawał serca. Zupełnie niespodziewanie. Trzy dni temu graliśmy razem imprezę. Był w pełni sił, żartował jak zawsze, normalny Krzysiek. I zawał, w nocy. Przewieźli go do szpitala do Zabrza. Trzy dni walczyli o jego życie" - przekazał Hanke.

30 grudnia 2023 roku artysta spoczął na cmentarzu w Tarnowskich Górach. W trakcie ceremonii żegnali go rodzina, przyjaciele i fani. Jednym z mówców był wieloletni współpracownik, a zarazem bardzo bliski przyjaciel - Krzysztof Hanke. "Jakimi słowami można pożegnać przyjaciela? 25 lat razem jeździliśmy po świecie, setki kilometrów, tysiące występów. Z Krzyśkiem czułem ogromną więź. Chyba już zawsze będę patrzył w lewo, patrząc, czy wyjdziesz zza kulis. To był wielki zaszczyt, że mogłem stać na scenie obok tak wielkiego artysty jak ty" - mówił kabareciarz.

Reklama

Krzysztof Hanke na scenie będzie wspominał zmarłego Respondka

Teraz pogrążony w żałobie artysta poinformował, jakie ma w najbliższym czasie plany zawodowe. Wyjaśnił fanom, że choć Krzysztof Respondek już nigdy nie zagra z nim wspólnego koncertu, to "przedstawienie musi trwać". Ogłosił tym samym występy z cyklu "One Man Show".

"Krzysiu Respondek już ze mną niestety nie pojedzie, ale ja spróbuję całą trasę zagrać sam. Zapraszam, będzie wieczór wspomnień o Krzysiu Respondku, ale będzie również nowy program w wykonaniu Krzysztofa Hanke. Zapraszam serdecznie. Jak wy przyjdziecie, to ja przyjadę" - napisał Krzysztof Hanke na Facebooku.

Pierwsze występy odbędą się w drugiej połowie lutego w Niemczech, a w marcu zaprezentuje się przed polską publicznością.

Przypomnijmy, że Krzysztof Hanke założył kabaret Rak w 1982 roku. Na scenie towarzyszyli mu Grzegorz Poloczek oraz zmarły niedawno Krzysztof Respondek.

Kim był Krzysztof Respondek?

Pochodzący z Tarnowskich Gór Respondek w 1992 roku został absolwentem na Wydziale Aktorskim PWST we Wrocławiu. Zagrał w kilkunastu spektaklach, m.in. "Ślady" (1993) w reżyserii Józefa Szajny, "Skrzypek na dachu" (1993) w reżyserii Marcela Kochańczyka i "Fame" (1997) w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego.

Wiosną 2008 r. zwyciężył w trzeciej edycji programu Polsatu "Jak oni śpiewają". Niewiele ponad rok później wygrał również szóstą edycję tego show uznawaną za "mistrzowską" - brali w niej udział uczestnicy poprzednich edycji. W 2011 r. triumfował na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze (zdobył Złoty Samowar za wykonanie piosenki "Bieriega Rossii"). W kwietniu 2013 r. ukazała się jego jedyna płyta studyjna - "Taki świat kupuję", na której poza premierowymi utworami napisanymi przede wszystkim przez Aleksandra Woźniaka znalazła się także wspomniana piosenka "Bieriega Rossii".

Jesienią 2015 r. wziął udział w czwartej edycji programu "Twoja twarz brzmi znajomo" - w show Polsatu zajął ostatnie, ósme miejsce. Wcielał się w m.in. Paula McCartneya, Jana Kiepurę, Marka Grechutę, Elżbietę Dmoch (Dwa Plus Jeden), Andrzeja Zauchę czy Ryszarda Riedla z grupy Dżem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Krzysztof Hanke | Krzysztof Respondek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy