Reklama

Reklama

Kora o swoim stanie zdrowia: Żyję z pewnym wyrokiem

Najnowsze wyniki badań Kory napawają optymizmem - czytamy w "Vivie". Jednak przynajmniej w najbliższym czasie nie ma co liczyć na jej powrót do występowania.

Najnowsze wyniki badań Kory napawają optymizmem - czytamy w "Vivie". Jednak przynajmniej w najbliższym czasie nie ma co liczyć na jej powrót do występowania.
Kora rzadko pojawia się publicznie (zdjęcie z września 2016 r.) /Fot. Wojciech Strozyk /Reporter

Ostatnie lata to dla Kory walka z poważną chorobą nowotworową. Jesienią 2013 roku wokalistka przeszła operację, a kolejne miesiące upływały jej na chemioterapii, która miała powstrzymać raka jajnika.

Problemy zdrowotne sprawiły, że pojawiły się nawet informacje, że wokalistka grupy Maanam nie weźmie udziału w siódmej edycji "Must Be The Music". Ostatecznie zdecydowała ona, że pozostanie w muzycznym programie Polsatu (show zakończono po 11 edycjach).

Od tego czasu Kora sporadycznie pojawia się publicznie. Ostatnio zagrała główną rolę w teledysku "Czarna Madonna" Organka.

Reklama

Większość czasu spędza z mężem Kamilem Sipowiczem w ich gospodarstwie na Roztoczu.

Po seriach chemioterapii Kora musi zażywać lek zapobiegający nawrotowi choroby.

"Teraz leczy mnie też Roztocze. Dla miejscowych często to jest niepojęte, że ktoś nie chce blichtru wielkiego świata, do którego oni wszyscy tęsknią, zmierzają. Ludzie z naszej okolicy często mają wykształcone dzieci, które nie chcą tu wrócić. Pewnie nas też by tu nie było, gdyby nie sytuacja, która jest, jaka jest. Jednak dokonałam pewnego wyboru. Mogłabym dochodzić do zdrowia w Warszawie i wrócić do pracy koncertowej, bo o to głównie chodzi. Ale nie wiadomo, czy byłabym w stanie udźwignąć taki wysiłek. Może byłby skazany na straty? Ja żyję z pewnym wyrokiem. Zrobię próby, poświęcę temu pół roku, wszystko będzie dopięte na ostatni guzik, po czym nagle okaże się, że mój stan się pogorszył, muszę wziąć chemię i co wtedy?" - mówiła Kora w "Vivie".

Dyskografię Kory zamyka wydana w 2011 r. płyta "Ping Pong". Rok później do sprzedaży trafiła jeszcze specjalna wersja z remiksami "Ping Pong - Małe wolności".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kora

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy