Reklama

Reklama

Koncert TVP z okazji 100-lecia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Krzysztof Cugowski, Halina Mlynkova i inni [PROGRAM, TRANSMISJA]

W niedzielę TVP wyemituje koncert ku pamięci Krzysztofa Kamila Baczyńskiego z okazji 100. rocznicy urodzin poety. Wydarzenie promuje teledysk "Co się zdarzy po drodze" w wykonaniu Grzegorza Wilka.

W niedzielę TVP wyemituje koncert ku pamięci Krzysztofa Kamila Baczyńskiego z okazji 100. rocznicy urodzin poety. Wydarzenie promuje teledysk "Co się zdarzy po drodze" w wykonaniu Grzegorza Wilka.
Na koncercie pamięci Krzysztofa Kamila Baczyńskiego zaśpiewa m.in. Grzegorz Wilk /AKPA

Projekt koncertu zaczął się od piosenek i wspólnej płyty Grzegorza Wilka i Marcina Nierubca do wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Grzegorz Wilk współpracował z takimi muzykami jak lider Budki Suflera Romuald Lipko, jazzowy pianista Leszek Możdżer, Włodzimierz Korcz, twórca popularnych oratoriów Piotr Rubik, czy raper Doniu. Znany jest z programów telewizyjnych "Twoja twarz brzmi znajomo""Jaka to melodia".

Muzykę do 14 piosenek skomponował Marcin Nierubiec, który ma na koncie współpracę z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej, jak Maryla Rodowicz, Krzysztof Krawczyk, Michał Bajor, Bohdan Łazuka, Izabela Trojanowska, Doda, Urszula. We wrześniu Ania Byrcyn z jego kompozycją "Chowam się" wygrała główną nagrodę im. Anny Jantar w Konkursie Debiutów na 55. KFPP w Opolu.

Reklama

Koncert pamięci Baczyńskiego w TVP. Gdzie i kiedy oglądać?

W Muzeum Powstania Warszawskiego odbył się koncert z okazji 100. rocznicy urodzin Baczyńskiego, jednego z najwybitniejszych przedstawicieli pokolenia Kolumbów. Będzie można usłyszeć fragmenty poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, zobaczyć przedwojenną Warszawę i powrócić do miejsc związanych z życiem poety.

W muzycznej opowieści o walecznym mieście i wyjątkowym człowieku udział wzięli Krzysztof Cugowski, Halina Mlynkova, Kasia Moś, Ania Rusowicz, Varius Manx, Łukasz Zagrobelny, Paulla, Alicja Węgorzewska, Andrzej Lampert, Józefina, Robert Gonera i wspomniany Grzegorz Wilk.

Koncert pokaże TVP1 3 października o godz. 22:10.

Zespół instrumentalny towarzyszący solistom poprowadzi Marcin Majerczyk, który zaaranżował piosenki na orkiestrę.

"Cieszymy się wspólnie z Grzegorzem Wilkiem, że poezja K.K. Baczyńskiego trafia do coraz młodszych słuchaczy. Dzięki koncertowi telewizyjnemu z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej wiele osób sięgnie po piękne i poruszające wiersze poety, który jako 23-latek zginął w Powstaniu Warszawskim" - mówi Marcin Nierubiec przy okazji premiery teledysku "Co się zdarzy przy drodze".

Sprawdź tekst utworu "Co się zdarzy przy drodze" w serwisie Tekściory.pl!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy