Reklama

Kolędy w TVP. Kto zaśpiewa na koncercie "Chwała na wysokości, a pokój na ziemi?"

Jak co roku w telewizjach odbędą się koncerty kolęd. Będziemy mogli je oglądać m.in. w Polsacie i TVP. Właśnie ogłoszono, kto pojawi się w koncercie "Chwała na wysokości, a pokój na ziemi" w TVP1. Wśród artystów są m.in. Katarzyna Cerekwicka i Mateusz Ziółko.

Jak co roku w telewizjach odbędą się koncerty kolęd. Będziemy mogli je oglądać m.in. w Polsacie i TVP. Właśnie ogłoszono, kto pojawi się w koncercie "Chwała na wysokości, a pokój na ziemi" w TVP1. Wśród artystów są m.in. Katarzyna Cerekwicka i Mateusz Ziółko.
Kasia Cerekwicka zaśpiewa kolędy w TVP /Piętka Mieszko /AKPA

Emisja koncertu odbędzie się w Wigilię w TVP1. Obok wspomnianych artystów wykonujących kolędy pojawią się Marek Piekarczyk, Pectus, Katarzyna Moś, Olga Szomańska, Stanisław Karpiel-Bułecka czy Andrzej Lampert. Reżyserem wydarzenia jest Grzegorz Sadurski.

Jak podaje portal Press, koncert został wcześniej zarejestrowany w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Ludźmierzu, a na widowni pojawił się prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Dudą.

Reklama

Koncert kolęd w TVP. Kto wystąpi?

Później zostanie wyemitowany jeszcze jeden koncert - "Gdy śliczna panna syna kołysała..." z bazyliki archikatedralnej we Fromborku. We wspomnianym będziemy mogli posłuchać kolęd w wykonaniu m.in. Kuby Badacha, Włodzimierza Korcza i Alicji Majewskiej, Sławomira Uniatowskiego, Łukasza Zagrobelnego, Krystiana Ochmana, Piotra Cugowskiego i Olgi Szomańskiej. Reżyserką tego koncertu jest Beata Szymańska-Masny.

Zaskakującym faktem może być to, że artyści disco polo, którzy uświetnili swoją obecnością koncert w ubiegłym roku, tym razem się nie pojawią (m.in. Zenon Martyniuk i Marcin Miller z Boys).

Wielkie Kolędowanie z Polsatem. Kiedy i gdzie oglądać?

Tymczasem w telewizji Polsat będzie można oglądać koncert kolęd "Wielkie Kolędowanie z Polsatem". To już 15 rok, gdy widzowie mogą posłuchać najpiękniejszych kolęd w Polsacie. Tym razem koncert odbył się w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie. Emisja rozpocznie się o 16:50. 

W nagraniu wzięły udział największe polskie gwiazdy, m.in. Cleo ("Cicha noc"), Krystyna Prońko ("Pójdźmy wszyscy do stajenki"), Ralph Kaminski z chórem Mazowsze ("Oj Maluśki"), Kamil Bednarek i bryska ("Mizerna cicha") oraz Grzegorz Hyży i Roksana Węgiel ("Dzisiaj w Betlejem").

Pierwszy raz od czasu filmu "Zimna wojna" Joanna Kulig wystąpi razem z Zespołem Pieśni i Tańca "Mazowsze" - wykonają kolędę "Gdy Śliczna Panna".

10 gwiazd, które zaczynały w "Idolu", ale możesz o tym nie wiedzieć

W koncercie udział wzięli również: Igor Herbut, Zakopower, Joanna Jakubas, Jan Młynarski, Marek Torzewski, Franciszek Trojanowski, Zespół Regionalny "Magurzanie". Artystom towarzyszy Stokłosa Collective Orchestra pod kierownictwem Jana Stokłosy.

Ksiądz Bartosz Pikul zapozna widzów z historią tej Bazyliki, w której Stanisław Moniuszko był organistą a także, w której spoczywa serce Chopina.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kolędy | TVP1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy