Reklama

Kazik prezentuje nowy singel. Posłuchaj "Nigdzie już nie pójdę dziś"

Kazik Staszewski zaprezentował kolejny singel z nowej płyty "Zaraza". O albumie stało się głośno za sprawą utworu "Twój ból jest lepszy niż mój".

Kazik zaprezentował kolejny utwór

Album "Zaraza" pierwsze solowe wydawnictwo Kazika Staszewskiego od 2008 roku.

Reklama

"Nigdzie już nie pójdę dziś" to refleksyjny kawałek, zilustrowany teledyskiem w reżyserii Wojtka Jabłońskiego, współtwórcy albumu. 

Delikatne, bluesowe brzmienie "Nigdzie już nie pójdę dziś" koresponduje z refleksyjnym tekstem, poświęconym tematyce ekologicznej. Samotność, wyobcowanie, izolacja - tematy niezwykle popularne w ostatnim czasie - w ujęciu Kazika zyskują gorzką, nieco autoironiczną wymowę. 

Album "Zaraza" ukazał się 5 czerwca. Współtwórcą płyty jest Wojtek Jabłoński, multiinstrumentalista i kompozytor - odpowiada za warstwę muzyczną oraz aranżacje, gra m. in. na perkusji, gitarach, basie. Prócz tego gościnnie występuje Konrad Wantrych, klawiszowiec i kompozytor, odpowiedzialny za brzmienie instrumentów klawiszowych. Producentem płyty jest natomiast Adam Toczko.

Na płytę składa się piętnaście premierowych kompozycji, w tym wręcz legendarny już utwór "Twój ból jest lepszy niż mój", który w ciągu kilkunastu dni od premiery w serwisie YouTube zebrał prawie 12 milionów odsłon, a także zyskał gigantyczny odzew mediów i słuchaczy. 

Utwory z "Zarazy" dotyczą kwestii związanych z pandemią, społeczeństwem, ale nie tylko - nie brakuje także mocniejszych politycznych akcentów. Muzyczna różnorodność "Zarazy" to także jej zaleta - od gitarowych brzmień i wyrazistej perkusji w stylu KNŻ po stylistyczne zabawy, jak utrzymany w klimacie kapeli podwórkowej "Twój ból jest lepszy niż mój". "Zaraza" już na ponad tydzień przed premierą uzyskała status Złotej Płyty, a tuż po wydaniu - stała się Platynową Płyta.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Kazik | Kazik Zaraza

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje