Reklama

Kate Bush: Nie dam tknąć "Wuthering Heights"

Angielska wokalistka Kate Bush nie zgodziła się, aby jej pierwszy wielki przebój "Wuthering Heights" znalazł się na płycie nagranej przez brytyjską orkiestrę grającą na gitarach klasycznych. Członkowie zespołu nie tracą nadziei, że wokalistka zmieni zdanie - na razie jednak zastąpili jej piosenkę innym utworem.

The Ukulele Orchestra of Great Britain chciała zamieścić własną wersję nagrania z 1978 roku, na przygotowywanej do wydania płycie. Kate Bush nie wyraziła jednak na to zgody.

Reklama

Producent albumu i znany gitarzysta klasyczny Richard Durrant uważa, że "Wuthering Heights" w nowej wersji ponownie mogłoby stać się przebojem. Ma nadzieję, że wokalistka da się jednak przekonać do jej publikacji.

"To niewiarygodna wersja jej największego przeboju. Myślę, że ponownie byłby to wielki przebój. Ona jest bardzo czuła na punkcie akurat tej piosenki, bo napisała ją, gdy była bardzo młoda i stara się chronić ją ze wszystkich sił" - powiedział Durrant.

Na wypadek, gdyby Bush jednak upierała się przy swoim zdaniu, zespół przygotował wariant awaryjny - jest nim przeróbka jednej z piosenek Ms Dynamite.

Ostatni album Kate Bush, zatytułowany "The Red Shoes", ukazał się w 1993 r. Później wokalistka zniknęła ze sceny muzycznej i skupiła się na rzeźbie. Od dwóch lat pracuje jednak podobno nad materiałem na kolejną płytę.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: wokalistka | przebój | Bush | Kate Bush | Kate | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje