Reklama

Karl Tremblay nie żyje. Wokalista miał 47 lat

Karl Tremblay, wokalista kanadyjskiego zespołu Les Cowboys Fringants, zmarł wieku 47 lat. Przyczyną śmierci muzyka był rak prostaty.

Karl Tremblay, wokalista kanadyjskiego zespołu Les Cowboys Fringants, zmarł  wieku 47 lat. Przyczyną śmierci muzyka był rak prostaty.
Karl Tremblay miał 47 lat /Barry Brecheisen /Getty Images

"Z wielkim smutkiem informujemy o odejściu Karla. Był przykładem dla nas wszystkim i wielkim wojownikiem w obliczu choroby" - napisali członkowie Les Cowboys Frigants po śmierci ich przyjaciela.

Kim był Karl Tremblay? Walczył z chorobą do samego końca

U pochodzącego z Quebecu wokalisty zdiagnozowano raka prostaty. Piosenkarz ujawnił diagnozę lekarzy w 2022 roku, kiedy to jego zespół został zmuszony do odwołania serii koncertów.

Muzyk jednak nie poddawał się i na scenę razem ze swoim zespołem wrócił w lipcu 2023 roku. Wtedy też zagrał dla prawie 90 tys. publiczności podczas Festival d'été de Québec.

Reklama

Lokalne media donosiły, że Karl Tremblay miał poważne problemy na scenie. Z trudem łapał oddech, był wyraźnie zmęczony i kilkukrotnie musiał przerwać. Jednak ostatecznie występ został dokończony. Ostatni koncert grupa zagrała we wrześniu.

Grupa Les Cowboys Fringants cieszyła się ogromną popularnością w tamtym regionie Kanady. Śpiewająca po angielsku oraz francusku formacja nagrała łącznie 16 albumów, a ostatni z nich ukazał się w 2021 roku. Cieszyła się również uznaniem m.in. w Belgii, Szwajcarii oraz Francji. Ich największy przebój - " L'Amérique pleure" - miał 27 milionów wyświetleń.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: nie żyje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy