Reklama

Kanye West zostanie prezydentem USA?

Podczas tegorocznej gali MTV Video Music Awards Kanye West odebrał nagrodę specjalną im. Michaela Jacksona, Video Vanguard Award. Nie obyło się bez zaskoczenia - swoją kilkunastominutową przemowę amerykański raper zakończył deklaracją, że w 2020 roku wystartuje w wyborach prezydenckich.

Kanye West został uhonorowany nagrodą specjalną im. Michaela Jacksona

Nagrodę Kanye Westowi wręczyła amerykańska wokalistka Taylor Swift, która tego wieczoru odebrała cztery statuetki.

Reklama

"’College Dropout’ (nazwa debiutanckiej płyty Kanye Westa - przyp red.) był pierwszym albumem, który ja i mój brat kupiliśmy na iTunes, gdy miałam 12 lat" - mówiła ze sceny Taylor Swift i dodała - "Jestem jego fanka od kiedy pamiętam, ponieważ Kanye definiuje czym jest bycie kreatywną siłę w muzyce, modzie i życiu".

Raper po odebraniu nagrody pokusił się o kilkunastominutowe przemówienie, w którym wyznał, że wciąż nie potrafi zrozumieć funkcjonowania konkursów, w których nagradza się muzyków. Jego zdaniem artyści, którzy całe życie pracuję na swój sukces nie powinni być oceniani w konkursach i nazywani przegranymi.

"Wszyscy myślicie sobie teraz: ‘Ciekawe, czy palił coś zanim się tu pojawił?’. Odpowiedź brzmi tak, zapaliłem małego skręta" - mówił West.

Jednak tym, co zaszokowało publiczność i telewidzów, była jego końcowa deklaracja. Kanye West zapowiedział bowiem, że w 2020 roku weźmie udział w kampanii prezydenckiej.

"Tak, prawdopodobnie mogliście do tej pory się domyślić, zdecydowałem, że będę ubiegał się o fotel prezydenta w 2020 roku" - powiedział na koniec Kanye West.

Kanye West i Kim Kardashian na gali MTV VMA:

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Kanye West

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje