Reklama

John Lydon w nowej roli. Fani mogą kupić jego obrazy

Lider Public Image Ltd, a wcześniej frontman i autor tekstów Sex Pistols, malować zaczął już w dzieciństwie. Później tworzone przez niego grafiki ilustrowały kolejne płyty PiL. Teraz, krótko przed 68. urodzinami, postanowił upublicznić obrazy. Ich limitowane wydruki trafiły też do sprzedaży.

Lider Public Image Ltd, a wcześniej frontman i autor tekstów Sex Pistols, malować zaczął już w dzieciństwie. Później tworzone przez niego grafiki ilustrowały kolejne płyty PiL. Teraz, krótko przed 68. urodzinami, postanowił upublicznić obrazy. Ich limitowane wydruki trafiły też do sprzedaży.
John Lydon był m.in. frontmanem zespołu Sex Pistols /Niels van Iperen /Getty Images

"To moje słowa, przedstawione w formie kolorowych obrazów, tak jak je widzę. To obrazy świata, a kolory oddają znaczenie słów. Mam nadzieję, że je zrozumiesz" - oświadczył Lydon na swojej stronie.

W kolekcji znalazł się obraz "Hawaii", hołd dla zmarłej w kwietniu tego roku żony artysty Nory Forster. Namalowany tuż przed jej odejściem, przedstawia parę w scenerii plaży nad oceanem. 

Jest też "End Of World" towarzyszący najnowszemu (jedenastemu już) albumowi PiL, który ukazał się w sierpniu 2023 roku. Trzeci obraz, zatytułowany "What The World Needs Now...", zainspirowany postaciami rdzennych Amerykanów Hopi, został przez Lydona namalowany w 2015 roku przy okazji wydania 10. albumu zespołu. Kolekcję uzupełniają: grafika "I Could Be Wrong, I Could Be Right", która przedstawia sceny z londyńskiego dzieciństwa artysty oraz "The Buffalo of Freedom", na podstawie którego powstała okładka albumu "This is PiL".

Reklama

Reprodukcje pięciu oryginalnych obrazów rockmana, wykonane w technice giclee (wysokiej jakości druk atramentowy), można kupić na jego stronie. Każda seria jest ograniczona do 500 numerowanych i podpisanych przez artystę egzemplarzy. 

W 2023 r. zmarła żona Johna Lydona. Nora Forster miała 80 lat

"Spoczywaj w pokoju Noro Forster. Z ciężkim sercem dzielimy się smutną wiadomością, zmarła Nora Forster - żona Johna Lydona od prawie 5 dekad. Nora od kilku lat cierpiała na chorobę Alzheimera. W tym czasie John stał się jej pełnoetatowym opiekunem. Prosimy o uszanowanie żałoby Johna i pozostawienie mu przestrzeni. Spoczywaj w pokoju Nora. Wyrazy współczucia dla Johna od Rambo i wszystkich z PiL Official" - mogliśmy przeczytać w oświadczeniu grupy, które pojawiło się w kwietniu na ich profilach w mediach społecznościowych.

John Lydon Nora Foster pobrali się w 1979 roku. Wspólnie wychowywali córkę kobiety - zmarłą w 2010 roku Ari Up z zespołu The Splits (sprawdź!).

W 2019 roku muzyk zdradził, że jego żona cierpi na demencję. Rok później jednak przyznał, że Foster ma Alzheimera. "Jestem jej całodobową opieką, nie pozwolę nikomu mieszać jej w głowie" - mówił "The Mirror".

"Dla mnie, ona wciąż jest obecna. Osoba, którą kocham, wciąż wypełnia każdą minutę i dzień mojego życia. To smutne, że zapomina rzeczy, ale czy my też tego nie robimy" - dodał. Stan swojej żony Lydon określił jak "ciągły kac". "Jest coraz gorzej i gorzej, część jej mózgu przechowuje coraz mniej informacji, które potem nagle całkowicie znikają" - kontynuował.

W wywiadzie dla "The Times" przyznał, że nie wyobrażał sobie, żeby ktoś inny zajmował się jego żoną. "Wystarczyłoby uciec i powiedzieć: 'Och, to nie moja odpowiedzialność, już nie jest tak jak dawniej'. Do d...y z takim gadaniem!" - skomentował. 

W ostatnich latach muzyk, by sprawić radość żonie występował w projektach jak "Masked Singer", a także próbował sił z PiL w irlandzkich preselekcjach do Eurowizji 2023.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: John Lydon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama