Reklama

Jason Newsted odszedł z Echobrain!

Jason Newsted podjął zaskakującą decyzję i odszedł z grupy Echobrain, która w tym roku wydała znakomity debiutancki album, zatytułowany po prostu "Echobrain". Nie oznacza to bynajmniej, że basista zamierza dołączyć do Metalliki. Jego obowiązki w Echobrain przejmie Adam Donkin, brat Dylana, wokalisty i gitarzysty zespołu.

"Teraz piłka jest po ich stronie. Ja tylko pomogłem im przetrzeć szlak. Obecnie wszystko zależy już od nich. Wiem, że nie zobaczę już pieniędzy, które w ten zespół zainwestowałem, ale czuję się z tym bardzo dobrze" - oznajmił Jason Newsted serwisowi "Mercury News".

Reklama

Nie ma mowy o jakichkolwiek nieporozumieniach między Jasonem, Dylanem Donkinem i Brianem Sagrafeną. Albumy Echobrain nadal wydawać będzie należąca do basisty wytwórnia Chophouse Records.

Natomiast o plotkach dotyczących jego powrotu do Metalliki Jason powiedział:

"Sześć miesięcy temu ta perspektywa wygląda całkiem nieźle. W tej chwili nie jestem czymś takim zainteresowany. Gdyby James Hetfield zadzwonił i powiedział - Naprawdę chciałbym, abyś pomógł mi w nagraniu muzyki, bez udziału prawników i menedżerów, rozważyłbym to. Ale to on musiałby zadzwonić do mnie. Nie twierdzę jednak, że coś takiego nigdy się nie zdarzy".

Jason przyznał, że chętnie słucha albumów Metalliki, a najbardziej spośród z nich ceni "Ride The Lightning".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: EchoBrain | Metalliki | Po prostu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama