Reklama

Jason Becker pracuje nad płytą

Pomimo walki z ciężką i na razie nieuleczalną chorobą Jason Becker od czasu do czasu wydaje płyty. Amerykański gitarzysta napisał piosenkę ku czci ofiar zamachów terrorystycznych z września ubiegłego roku. Z Mickiem Varney’em, szefem wytwórni Shrapnel Records, przygotowuje również kolejną swoją płytę.

"Jedna moja piosenka znajdzie się na płycie dedykowanej rodzinom ofiar tragedii z września ubiegłego roku. To efekt mojej współpracy z Mikem Bemesderferem, który jeszcze nigdy się nie ukazał. Utwór nosi tytuł Believe" - napisał były gitarzysta Cacophony i Davida Lee Rotha na swojej stronie internetowej.

Reklama

Ujawnił również, że wraz z Mickiem Varney’em przygotowuje kolejną płytę, kompilację nagrań demo, między innymi z czasów albumu "Perpetual Burn". Tymczasowy tytuł składanki to "Volume II - The Blackberry Jams - Perpetual Burn Demos And Never Heard Music On Guitar".

Jason Becker cierpi na nieuleczalną chorobę ALS, czyli postępujący zanik czynności mięśni. Komponować i komunikować się ze światem może wyłącznie za pomocą specjalnego systemu komputerowego, sprzężonego z ruchem jego gałek ocznych.

Rodzina i przyjaciele Jasona apelują do fanów, aby nie ściągać jego muzyki z Internetu tylko kupować jego płyty. Opieka nad nim oraz lekarstwa pochłaniają dużo pieniędzy, a im więcej sprzeda się płyt, tym większa szansa, że nie braknie środków na leczenie Jasona.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: gitarzysta | NAD | Jason Becker

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje