Reklama

Jarocin Festiwal 2017: Co powinieneś wiedzieć?

W piątek (14 lipca) rusza kolejna edycja Jarocin Festiwalu, która potrwa do 16 lipca. W tym roku wydarzenie zmienia swoją formułę oraz zakłada różnorodność stylistyczną.

W piątek (14 lipca) rusza kolejna edycja Jarocin Festiwalu, która potrwa do 16 lipca. W tym roku wydarzenie zmienia swoją formułę oraz zakłada różnorodność stylistyczną.
Jarocin Festiwal 2017 potrwa od 14 do 16 lipca /Szymon Gruchalski /materiały prasowe

Jarocin Festiwal to jeden z najstarszych i najbardziej znanych polskich festiwali. Wydarzenie zmienia swoją formułę - w odróżnieniu od ubiegłych lat, koncerty odbędą się na czterech scenach ulokowanych w centrum miasta. Tegoroczna edycja zakłada różnorodność stylistyczną - za program imprezy częściowo odpowiedzialni są jej Ambasadorzy: Wojciech Waglewski, bracia Fisz i Emade oraz Krzysztof Zalewski. Podczas imprezy wystąpią tacy artyści jak Pere Ubu, Jono McCleery, Tomasz Stańko z Enrico Ravą, a także silna polska reprezentacja: Decapitated, Hey, Lao Che, Dezerter czy Illusion.

Reklama

W ramach festiwalu zaplanowano również szereg wydarzeń towarzyszących. Wiele z nich związanych jest z motywem "Niemen", który upamiętnia twórczość wybitnego wokalisty. W 50-lecie wydania jego kultowej płyty "Dziwny jest ten świat" i 30-lecie pierwszego występu w Jarocinie przewidziano wyjątkowy koncert Krzysztofa Zalewskiego z zespołem, malowanie murali, wystawę w Spichlerzu Polskiego Rocka oraz animacje dla dzieci. Ponadto na gości festiwalu czekają wycieczki rowerowe, spotkania z artystami, projekcje filmów, warsztaty muzyczne, spektakle teatralne, jazdy drezyną oraz giełda winylowa. Podczas festiwalu swoje rozstrzygnięcie będzie miał również konkurs dla młodych artystów - Jarocińskie Rytmy Młodych.

Informacje organizacyjne

Koncerty tegorocznego Festiwal w Jarocinie odbędą się w czterech miejscach: na staromiejskim Rynku, przed Pałacem Radolińskich, w ruinach kościoła Św. Ducha, a także przy stawie w parku. Scena Staw będzie ogólnodostępna i darmowa. W piątek i sobotę po występach artystów w Spichlerzu Polskiego Rocka (ul. Poznańska 2) odbędzie się afterparty.

W sprzedaży wciąż dostępne są bilety i karnety z III puli w cenach:

Bilet jednodniowy: 100 zł
Karnet trzydniowy: 170 zł

Dzieci i młodzież do lat 12 (urodzone po 31 grudnia 2004) mają na imprezę wstęp wolny. Podstawą weryfikacji ich wieku jest dowolny dokument tożsamości.

Podczas festiwalu karnety i bilety jednodniowe można wymieniać na opaski w oznakowanych miejscach przy głównych wejściach na Scenę Rynek oraz Scenę Park. Oznakowane punkty będą czynne od piątku, od godz. 10. Opaski będzie można odbierać 14 i 15 lipca od godziny 10 do 2, 16 lipca od 10 do 22.

Mieszkańcy gminy Jarocin wymieniają opaski TYLKO w Spichlerzu Polskiego Rocka, punkt opaskowania w Spichlerzu będzie czynny od czwartku 13 lipca do soboty 15 lipca w godzinach 10-22, a w niedzielę 16 lipca w godzinach 10-20.

Bilety w sprzedaży stacjonarnej dla wszystkich dostępne będą tylko w Spichlerzu Polskiego Rocka w godzinach opaskowania.

Dla zmotoryzowanych gości festiwalu przewidziano dozorowany i niestrzeżony parking - oddalony od Sceny Park o 700 m, od Sceny Rynek o 1,1 km, a zlokalizowany przy ulicy Wrzosowej. Poza tym istnieje możliwość zatrzymania się na terenie miasta. Strefa płatnego parkowania nie obowiązuje od piątku od godz. 18 do poniedziałku do godz. 10.

Wciąż dostępne są miejsca na polu namiotowym, które zostało ulokowane na płycie głównej stadionu w Jarocinie (ul. Sportowa 6) w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu otwartych basenów i aquaparku. Pole jest monitorowane całą dobę, a na jego terenie znajdują się punkty gastronomiczne oraz strefa chilloutu. Dla osób przyjeżdżających z kamperami i rodzin z dziećmi wyznaczone zostały specjalne miejsca.

Pozostałe informacje są również dostępne na oficjalnej stronie festiwalu oraz w aplikacji festiwalowej na urządzenia z systemem Android oraz iOs.

Wszyscy artyści tegorocznego Jarocin Festiwal: Antone, Bajzel, Beatside, Chorzy, Chór Czarownic, Decadent Fun Club Decapitated, Dezerter (z płytą Kolaboracja), Edyta Górecka, Fejz, Fifidroki, Fisz Emade Tworzywo, Green, Gomor, Guma & Kanabis, Happysad, Hey, Illusion, Jono McCleery Trio, Julia Marcell, Kaliber 44 (z płytą Księga Tajemnicza. Prolog), Karen’s Diet, Krzysztof Zalewski, Kuba Knap, Lao Che, Lepi.my, Lilly Hates Roses (z płytą The Smiths), Mitch & Mitch, Natalia Przybysz, Neal Cassady & The Fabulous Ensemble, O.S.T.R., Ørganek, Pere Ubu, Poradnia G, Projekt Małe Wu Wu, Reno, Resina, Sam & Bart, Sigma NGWM, Strain, Strażacy, Syny, Śliwa, Ted Nemeth, Tryp, Wojtek Mazolewski Quintet, Variete (przedpremierowo z nową płytą i spektaklem teatralnym oraz Voo Voo. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jarocin Festiwal
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy