Reklama

Reklama

Irene Cara nie żyje. Gwiazda musicalu "Fame" miała 63 lata

W wieku 63 lat zmarła Irene Cara. Piosenkarka i aktorka najbardziej kojarzona była dzięki musicalowi "Fame" oraz przebojowi "Flashdance... What a Feeling".

W wieku 63 lat zmarła Irene Cara. Piosenkarka i aktorka najbardziej kojarzona była dzięki musicalowi "Fame" oraz przebojowi  "Flashdance... What a Feeling".
Irene Cara nie żyje /Harry Langdon /Getty Images

Irene Cara znana była przede wszystkim z roli w musicalu "Fame" ("Sława") w reżyserii Alana Parkera. Początkowo miała tylko tańczyć, ale kiedy producent usłyszał jej głos, postanowiono zmienić pod nią scenariusz.

"Z głębokim smutkiem informuję o odejściu Irene Cary. Nagrodzona Oscarem aktorka, piosenkarka, tekściarka i producentka zmarła w swoim domu na Florydzie" - poinformowała Judith A. Moose - rzeczniczka prasowa artystki. Nieznana jest przyczyna śmierci piosenkarki.

W "Fame" zaśpiewała dwie piosenki - tytułową i "Out Here on My Own". Po raz pierwszy w historii zdarzyło się, że dwa utwory z tego samego filmu zdobyły nominacje do Oscara dla najlepszej piosenki. Statuetka ostatecznie przypadła przebojowi "Fame".

Reklama

Irene Cara nie żyje. Gwiazda musicalu "Fame" miała 63 lata

Po filmie "Fame" Irene Cara wydała płyty "Anyonce Can See" (1982) i "What a Feelin'" (1983). Przy tym drugim wydawnictwie Amerykance pomagał legendarny producent disco Giorgio Moroder.

Największym sukcesem cieszyła się piosenka "Flashdance....What a Feeling" (jedyny numer 1 wokalistki w USA), która promowała film "Flashdance". Nagranie zostało nagrodzone m.in. Oscarem i Złotym Globem.

Równolegle rozwijała swoją karierę aktorską, grając w filmach (m.in. "Cena honoru", "Szał" i "Gorący towar"), serialach i na scenie ("Jesus Christ Superstar"). W latach 90. występowała głównie jako aktorka podkładająca głos w animowanych produkcjach.

Swój największy przebój "Flashdance... What A Feeling" przypomniała dwukrotnie - na potrzeby brytyjskiej komedii "Goło i wesoło" i w 2002 r. jako duet ze szwajcarskim DJ Bobo.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Irene Cara | nie żyje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy