Reklama

Helena Vondráčková: Optymizm jest najważniejszy

Sport, masaże i młodszy partner - to recepta Heleny Vondráčkovej na dobrą formę.

Helena Vondráčková nie wybiera się na emeryturę

Helena Vondráčková to czeska aktorka, prezenterka telewizyjna i przede wszystkim wokalistka dysponująca czterooktawowym głosem. I choć nie lubi, kiedy nazywa się ją gwiazdą, zdecydowanie zasługuje na to miano. Sprzedała łącznie ponad 200 mln swoich płyt. Jej dyskografia obejmuje kilkadziesiąt albumów, wielokrotnie nagradzanych statusem złota, srebra czy platyny.

Reklama

24 czerwca wokalistka skończyła 70 lat.

"Życzę sobie zdrowia, żebym wszystko wytrzymała. Siły, bym zagrała wszystkie te koncerty, które mam w planie. W tym roku robię też musical. Wyszedł też komplet moich płyt CD i książka o mojej karierze" - mówi w rozmowie z "Super Expressem" o swoich najbliższych planach.

Na pytanie o formę, pani Helena odpowiedziała, że przede wszystkim robi coś dla siebie.

"Kocham sport, gram w tenisa, jeżdżę na łyżwach. Poza tym mam duży ogród, w którym mam sporo pracy. Lubię różne masaże. Ale najważniejsze jest to, że w mojej duszy czuję się młodo i bardzo fajnie. Optymizm jest najważniejszy. Nie myślmy o stresach i problemach".

Ze śmiechem uznała, że dobrym pomysłem dla kobiety jest młodszy partner - od swoich dwóch mężów była starsza (o 7 i 12 lat).

"Nie planowałam tego, ale to nie jest złe. A wręcz bardzo dobre! Taki mąż motywuje do tego, żeby dziewczyna się starała, dbała o siebie. Jest większa mobilizacja" - podkreśla czeska gwiazda.

INTERIA.PL/Super Express

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Helena Vondrackova

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje