Reklama

Reklama

Hammers Of Misfortune: Album "Overtaker" w szczegółach

Na początku grudnia pierwszą od sześciu lat płytą przypomni o sobie amerykańska grupa Hammers Of Misfortune.

Na początku grudnia pierwszą od sześciu lat płytą przypomni o sobie amerykańska grupa Hammers Of Misfortune.
Hammers Of Misfortune po sześciu latach /Aaron Cobbett /materiały prasowe

"Overtaker", siódmy longplay zespołu dowodzonego przez gitarzystę Johna Cobbetta, powstał m.in. w chicagowskim studiu Electrical Audio, gdzie za konsoletą zasiadł Sanford Parker. Okładka jest dziełem amerykańskiego artysty o pseudonimie Saprophial

"'Overtaker' jest szybki, wściekły, psychodeliczny i progresywny, różni się jednak od progresywnego metalu w znanym stylu Hammers" - zaznacza Cobbett, który wcześniej zwykł określać muzykę swojej grupy terminem psychodelicznego thrashu.

"Podobnie jak poprzednie materiały Hammers, tak i 'Overtaker' wymyka się gatunkowemu zaszufladkowaniu. Jego brzmienie jest połączeniem progresywnego grania lat 70. i thrashu z lat 80. Owocem tego jest coś, czego wcześniej nie było - mieszanka 'In The Court Of The Crimson King' King Crimson i 'Reign In Blood' Slayera" - czytamy w notce informacyjnej.

Reklama

Wśród licznych gości odnajdujemy m.in. Steve'a Blanco z Imperial Triumphant, Toma Drapera z formacji Spirit Adrift oraz Blake'a Andersona i Franka China, byłych członków grupy Vektor.

Tym razem nowy album Hammers Of Misfortune trafi na rynek sumptem zespołu. Jego premierę zaplanowano na 2 grudnia. Wcześniej grupa związana była z m.in. Metal Blade Records i Profound Lore Records.

Z premierową kompozycją "Don't Follow The Lights" Hammers Of Misfortune z longplaya "Overtaker" możecie się zapoznać poniżej:

Hammers Of Misfortune - oto program albumu "Overtaker" (tracklista):

1. "Overtaker"
2. "Dark Brennius"
3. "Vipers Cross"
4. "Don't Follow The Lights"
5. "Ghost Hearts"
6. "Outside Our Minds"
7. “The Raven's Bell"
8. “Orbweaver"
9. "Overthrower"
10. “Aggressive Perfection".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy