Reklama

Reklama

Halina Benedyk & Marco Antonelli "Solo Noi": Wystarczy spojrzenie

Halina Benedyk & Marco Antonelli - ich przebój "Frontiera" stał się jednym z hitów na Festiwalu w Sopocie w 1984 roku. Ponowne spotkanie artystów po 26 latach zaowocowało płytą zatytułowaną "Frontiera" wydaną w 2011 roku i szeregiem koncertów. Teraz duet prezentuje teledysk do utworu "Solo Noi".

Halina Benedyk i Marco Antonelli na planie teledysku "Solo Noi"

Halina Benedyk oraz Marco Antonelli po raz pierwszy spotkali się w 1984 roku, występując wspólnie na festiwalu w Sopocie. Za wykonanie piosenki "Frontiera" otrzymali trzecie miejsce. Festiwalowy sukces przerodził się w niezwykle gorąco przyjętą przez widzów trasę koncertową po Polsce, w towarzystwie orkiestry Jerzego Miliana. Duet spotkał się ponownie po 26 latach i w 2011 roku wydał płytę zatytułowaną "Frontiera".

Polsko-włoski duet koncertuje z powodzeniem po Polsce od pięciu lat. Dziś przedstawia teledysk do utworu "Solo Noi" (“Tylko my"), będącego wynikiem polsko-włoskiej współpracy - muzykę napisał polski kompozytor i dyrygent Aleksander Maliszewski (mąż Haliny Benedyk), a tekst przyjaciel Marco, Alfredo Mormone.

"Na swojej drodze spotykam wiele wspaniałych osób, ale Marco jest dla mnie kimś szczególnie ważnym" - mówi Halina Benedyk. "Nie potrzebujemy słów, wystarczy spojrzenie, żeby się zrozumieć. Ta Przyjaźń przez duże 'P' wpływa na to, co tworzymy i jak tworzymy. Warto było czekać te 30 lat, by mieć w swoim repertuarze taki utwór, jak 'Solo Noi'" - dodaje wokalistka.

Reklama

O nakręconym w Neapolu teledysku do kolejnego ich autorskiego utworu "Solo noi" pisała już włoska prasa (m.in. "La Repubblica", "Corriere della Sera" oraz "Il Mattino").

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama