Reklama

Guzik z Anią Dąbrowską

Jeden rzut oka na telewizyjny ekran wystarczył Guzikowi, wokaliście zespołu Homosapiens, aby docenić talent uczestniczki "Idola", Ani Dąbrowskiej. Kilka miesięcy później oboje zaśpiewali w duecie na płycie "Projekt SI 031". W rozmowie z INTERIA.PL Guzik ujawnia, jak doszło do niecodziennej współpracy Homosapiens z Dąbrowską.

Wszystko zaczęło się od tego, że grupa została poproszona o napisanie utworu na składankę przygotowywaną przez wytwórnię Sissy Records.

Reklama

"Miałem akurat świeżą piosenkę, zrobiliśmy ją z zespołem na próbie i stwierdziłem, że przydałby się dodatkowy żeński wokal, który mógłby wesprzeć moją linię wokalną. Zastanawiałem się, kogo mógłbym wziąć. Najpierw pomyślałem o mojej żonie, Ewie, ale okazało się, że nie miała na tyle odwagi, a ja nie chciałem jej ciągnąć za uszy" - wspomina Guzik.

Wówczas wokalista przypomniał sobie o dziewczynie zauważonej w "Idolu".

"Wpadłem na pomysł, aby to była Ania. Widziałem ją w telewizji i zdziwiłem się, że śpiewała bardzo ciekawy i jednocześnie odmienny utwór od innych, które pojawiły się w Idolu. Zresztą Idola oglądałem tylko raz, a Ania po tym odcinku odpadła, bo jej piosenka była chyba za bardzo odważna. Dla mnie było to jednak coś fajnego, więc ją zaprosiłem" - mówi muzyk.

Guzik dodaje, że jest to raczej jednorazowa współpraca, choć z drugiej strony "nigdy nic nie wiadomo".

"Projekt SI 031" to zestaw 16 piosenek nagranych przez 40 muzyków, reprezentujących polską scenę niezależną. Materiał powstawał przez 20 miesięcy. Oprócz zespołu Homosapiens i Ani Dąbrowskiej, w nagrywaniu albumu wzięli udział m.in. Andrzej Smolik, Katarzyna Nosowska oraz muzycy grup: Negatyw, Futro i Ścianka.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Homosapiens | guzik

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje