Reklama

Gene Simmons (Kiss) zakażony koronawirusem. Ważny apel 72-letniego muzyka

Raptem kilka dni po ozdrowieniu Paula Stanleya, wokalisty i gitarzysty grupy Kiss, na COVID-19 zachorował drugi z liderów amerykańskiej formacji - wokalista i basista Gene Simmons. Jak się czuje 72-letni legendarny muzyk?

Raptem kilka dni po ozdrowieniu Paula Stanleya, wokalisty i gitarzysty grupy Kiss, na COVID-19 zachorował drugi z liderów amerykańskiej formacji - wokalista i basista Gene Simmons. Jak się czuje 72-letni legendarny muzyk?
Gene Simmons (Kiss) poinformował, że jest zakażony koronawirusem /Kevin Mazur /Getty Images

W oświadczeniu zespołu czytamy, że Kiss przełoży zaplanowane na najbliższy tydzień koncerty, by dać czas na odpoczynek i dojście do zdrowia dwóm kluczowym muzykom.

"Podczas gdy Paul Stanley niedawno tweetował o swoim wyzdrowieniu z COVID-u, Gene Simmons zbadał się i jego wynik jest pozytywny - odczuwa lekkie symptomy choroby" - informuje dalej zespół.

Całe Kiss pozostanie na dziesięciodniowej kwarantannie co oznacza, że już 9 września może powrócić na swoją pożegnalną trasę koncertem w Kalifornii.

Liderów wspierają na scenie gitarzysta Tommy Thayer i perkusista Eric Singer.

Reklama

Gene Simmons zakażony koronawirusem

Simmons stał się kolejną znaną osobą, która mimo zachęcania fanów do noszenia masek i szczepień, zakaziła się wirusem. Ostatnio skrytykował też republikańskiego gubernatora Rona DeSantisa z Florydy, który anulował nakaz zasłaniania ust i nosa w szkołach stanowych.

"Ten pomysł mówiących, że 'Moje ciało, mój wybór' jest idiotyczny. To nie twój wybór. To nie chodzi o twoje ciało, gdy jedziesz samochodem i widzisz czerwone światło. Nie możesz przejechać, bo tak chcesz. Reszta świata jedzie na zielonym i zatrzymuje się na czerwonym. Tylko dlatego, że uważasz, że jest to okej, nie oznacza, że naprawdę jest w porządku" - powiedział Gene Simmons.

Pandemia koronawirusa krzyżuje plany zespołu niemal od samego początku. Ostatni koncert grupa Kiss zagrała w marcu 2020 roku, by powrócić na scenę zaledwie dwa tygodnie temu. Polski koncert, którym amerykańska legenda hard rocka chciała pożegnać rodzimych fanów, miał odbyć się w Gliwicach 15 lipca 2020 roku. Po ponad roku zmieniły się miejsce i data - polscy fani Kiss będą mogli pożegnać się ze swoimi idolami 3 czerwca 2022 r. w Atlas Arenie w Łodzi.

Sprawdź tekst utworu "Modern Day Delilah" w serwisie Teksciory.pl

Kiss - legenda hard rocka kończy karierę

Grupa Kiss wydała 20 albumów, z których pierwszy ukazał się w 1974 r., a ostatni, "Monster" w 2012. Zespół ma w swoim repertuarze utwory w stylu glam rock, hard rock, heavy metal, rock'n'roll. Założyciele Paul Stanley i Gene Simmons w początkowym okresie twórczości byli pod silnymi wpływami muzyki The Beatles i rock'n'rolla, dlatego próbując stworzyć własny styl i brzmienie określali go jako "Heavy Metal Beatles".

Przez całą karierę zespołowi towarzyszą charakterystyczne: makijaż, kostiumy oraz pokazy pirotechniczne. Koszt przygotowania pojedynczego koncertu Kiss w latach 2008-2010 przekraczał niebagatelną, nawet jak na największe światowe imprezy artystyczne, kwotę 300 tys. dol., z czego większość poniesionych wydatków to koszt właśnie użytych sztucznych ogni.INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kiss | Gene Simmons
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy