Reklama

Reklama

"Forbes": Najlepiej zarabiające kobiety branży muzycznej

Magazyn "Forbes" opublikował listę najlepiej zarabiających artystek w branży muzycznej. Kto znalazł się na szczycie zestawienia?

Beyonce i Adele znalazły się na podium listy "Forbesa"

Magazyn "Forbes" po raz kolejny przygotował listę najlepiej zarabiających artystek branży muzycznej.

W zeszłym roku na szczycie listy pojawiła się Taylor Swift, która zdetronizowała samą królową - Beyonce.

Jednak w 2017 roku Beyonce wraca. Według "Forbesa", Beyonce zarobiła od czerwca 2016 do czerwca 2017 roku (okres, który jest badany na potrzeby publikacji) 105 milionów dolarów i to ona jest najlepiej zarabiającą artystką w branży muzycznej. Większość jej dochodów pochodzi z udanej trasy koncertowej "Formation World Tour".

Reklama

Przypomnijmy, że trasę tę Beyonce przerwała ze względu na ciążę. W czerwcu tego roku urodziła bliźnięta.

Na drugim miejscu zestawienia znalazła się Adele, która również ruszyła w pierwszą od lat trasę (dokładnie od 2011 roku), zarabiając dzięki temu 69 milionów dolarów. Na trzecim miejscu znalazła się zeszłoroczna triumfatorka - Taylor Swift, która zarobiła 44 miliony.

Warto dodać, że w ciągu ostatniego roku Swift wycofała się z mediów, robiąc sobie także przerwę od koncertowania. Jak się okazało, wokalistka pracowała nad materiałem na kolejną płytę. Jej nowy album "Reputation" miał swoja premierę 10 listopada, a promowały go takie single jak "Look What You Made Me Do" czy "...Ready For It". 

Na trzecim i czwartym miejscu pojawiają się Céline Dion (42 miliony) i Jennifer Lopez (38 milionów) - obie gwiazdy zarobiły głównie dzięki występom w Las Vegas.

Pełną listę znajdziecie na stronach magazynu "Forbes".

INTERIA/RMF
Dowiedz się więcej na temat: Forbes

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje