Reklama

Reklama

Filipp Kirkorow na czarnej liście. Komisja Europejska: Zakaz leży w gestii Litwy

Rzecznik Komisji Europejskiej ds. praworządności Christian Wigand oznajmił w czwartek, że KE nie będzie rozpatrywać sprawy zakazu wjazdu na Litwę dla znanego rosyjskiego piosenkarza Filippa Kirkorowa, byłego męża Ałły Pugaczowej. Gwiazdor trafił na czarną listę, mimo że oprócz rosyjskiego, ma też bułgarski paszport.

Filipp Kirkorow dostał zakaz wjazdu na Litwę

"Jest to indywidualny przypadek. Nie mamy komentarza na ten temat. W takich przypadkach decyzja należy do władz państw członkowskich" - oświadczył Wigand.

Filipp Kirkorow (sprawdź!) - kojarzony na całym terytorium byłego ZSRS - nie tylko w związku z dokonaniami artystycznymi, ale też małżeństwem z Ałłą Pugaczową (sprawdź!) i upodobaniem do ekstrawaganckich strojów, dostał 5-letni zakaz wjazdu na Litwę.

Reklama

Poinformowało o tym we wtorek litewskie MSW. W uzasadnieniu decyzji podano, że wspiera on politykę Rosji na anektowanym Krymie.

"Artyści, którzy publicznie usprawiedliwiają okupację Krymu, nie powinni być tolerowani w żadnym demokratycznym kraju. Mamy jednoznaczne stanowisko wobec takich osób, stąd nie było wątpliwości, co do wpisania Kirkorowa na czarną listę" - czytamy w komunikacie minister spraw wewnętrznych Agne Bilotaite.

Piosenkarz miał zaplanowanych kilka koncertów na czerwiec br. w Wilnie i Kłajpedzie.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Filipp Kirkorow

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje