Festiwal disco polo przerwany. Policja aresztowała 10 osób

Polish Power Energy Disco Polo Festival, który odbył się w Londynie, zakończył się w atmosferze skandalu. W trakcie koncertu doszło do zamieszek. Imprezę przerwano i aresztowano 10 osób.

Podczas Festiwalu Disco Polo doszło do zamieszek

Polish Power Energy Disco Polo Festival odbył się 3 lutego. W składzie wydarzenia znaleźli się m.in. Akcent, Piękni i Młodzi, Weekend i kilka innych zespołów. 

Reklama

Cała impreza zaczęła się pechowo, gdyż z powodu dużej mgły polscy wykonawcy nie mogli opuścić lotniska w Modlinie.

Sam koncert również nie przebiegł bez problemów. W trakcie, gdy na scenie przebywał zespół Akcent, doszło do zamieszek. Na miejscu szybko pojawiła się policja. Po trzykrotnym ostrzeżeniu, ostatecznie podjęto decyzję o przerwaniu imprezy. Funkcjonariusze aresztowali również 10 najbardziej agresywnych osób. 

Na stronie disco-polo.info pojawiło się oświadczenie organizatora imprezy.

"Kilka słów gwoli wyjaśnienia zaistniałej w piątek sytuacji: impreza, mimo ze miała zakończyć się około godziny 3:00 została przerwana przez policję po 3-krotnym ostrzeżeniu (kilka bójek, powybijane szyby oraz 10 osób aresztowanych). Niestety niektórzy z przybyłych rodaków nie zachowali umiarkowania w piciu i zachowaniu przez co niestety podjęta przez policję decyzja była nie odwołalna i nie podlegała żadnym dyskusjom. Odbyły się wszystkie koncerty w pełnym wymiarze czasowym. przypomnę raz jeszcze, ze był to festiwal muzyki disco polo, na którym wystąpiło 7 zespołów a nie koncert solowy Zenka Martyniuka" - czytamy w oświadczeniu

Sprawdź tekst i posłuchaj utworu "Przez twe oczy zielone" w serwisie Teksciory.pl!

Dodatkowo organizatorzy zapewnili, że żadnemu z wykonawców nie groziło żadne niebezpieczeństwo.

Dowiedz się więcej na temat: Akcent | Weekend (zespół) | Piękni i Młodzi

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje