Kiedyś Szpilki, teraz Dziewczyny. Zaskakująca wolta gwiazd disco polo

Oprac.: Michał Boroń
Piosenką "Na zawsze" debiutuje nowa grupa Dziewczyny, którą tworzą wokalistki znane na scenie disco polo pod szyldem Szpilki. Ta formacja po ponad czterech latach przestała istnieć.

W skład działającej od września 2020 r. grupy Szpilki wchodziły: Klaudia Przybyszewska, Milena Grzywacz i Marlena Sztando.
Na scenie disco polo popularność zdobyły za sprawą piosenek "Zaczaruję" (ponad 11 mln odsłon), "Wenezuelski film" (5,6 mln), "Zaczniemy od buzi" (5,2 mln), "Chciałabym więcej" (5 mln) i "Nie będę kochać" (3,9 mln).
Zobacz również:
Kiedyś Szpilki, teraz Dziewczyny. Co już wiemy?
Ku sporemu zaskoczeniu na scenie disco polo, wokalistki ogłosiły, że po nieco ponad czterech latach kończą działalność pod szyldem Szpilki.
"Razem z dziewczynami podjęłyśmy trudną dla nas decyzję o zakończeniu projektu Szpilki i tym samym współpracy z wytwórnią Green Star. Dziękujemy firmie za owocne lata i wiele cudownych możliwości" - mogliśmy przeczytać w oświadczeniu.
Po kilku tygodniach okazało się, że swoją przygodę muzyczną wokalistki kontynuują jako Dziewczyny - przez moment pod uwagę brana była nazwa Szpile.
Ich debiutem jest piosenka "Na zawsze", którą odcinają się od disco polo. Singel - zapowiadany jako pisany "prosto z serca" - utrzymany jest w klimatach popu, latino i dance.
"Petarda", "sztos", "gorąco się robi", "powróciłyście silniejsze", "dajecie czadu" - czytamy wśród setek komentarzy.