Reklama

Reklama

exMaanam: Karolina Gibki zostanie nową Korą?

"ExMaanam to nie jest Maanam, to jest inna formacja, która gra z muzykami, którzy współpracowali z zespołem Maanam, Karolina będzie śpiewała po swojemu" - mówi Ryszard Olesiński, gitarzysta grupy exMaanam.

"ExMaanam to nie jest Maanam, to jest inna formacja, która gra z muzykami, którzy współpracowali z zespołem Maanam, Karolina będzie śpiewała po swojemu" - mówi Ryszard Olesiński, gitarzysta grupy exMaanam.
Karolina Gibki została wokalistką grupy exMaanam /ForumGwiazd.com.pl /Agencja FORUM

Krótko po śmierci Kory (28 lipca 2018 r.) okazało się, że jest szansa na porozumienie pomiędzy mężem wokalistki - Kamilem Sipowiczem a muzykami tworzącymi od 2014 r. zespół Złoty Maanam. Spór został oficjalnie zakończony 17 stycznia podczas uroczystości odsłonięcia w Warszawie muralu z wizerunkiem Kory.

Dokument podpisali Kamil Sipowicz, gitarzysta Ryszard "Placho" Olesiński i perkusista Paweł Markowski. Czytamy w nim, że Złoty Maanam występować będzie pod nazwą exMaanam.

Strony oświadczyły także, że poprzez koncertowanie i realizacje przyszłych projektów muzycznych nawiązujących do twórczości zespołu Maanam, chcą kultywować pamięć i wyjątkową twórczość artystów: Olgi JackowskiejMarka Jackowskiego, zmarłego w maju 2013 r. gitarzysty formacji.

Reklama

33-letnia Karolina Gibki zastąpiła Karolinę Leszko, którą Marek Jackowski dostrzegł w "Szansie na sukces".

"Od początku była między nią a zespołem interakcja" - mówi w "Dzień dobry TVN" gitarzysta Krzysztof Zawadka.

"ExMaanam to nie jest Maanam, to jest inna formacja, która gra z muzykami, którzy współpracowali z zespołem Maanam, Karolina będzie śpiewała po swojemu" - dodaje Ryszard Olesiński.

Absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego we Wrocławiu uczyła się w klasie wokalnej Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz w Studium Musicalowym przy Teatrze Capitol we Wrocławiu.

W 2014 r. rozpoczęła pracę w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Tam zrealizowała recital "Bądź taka nie bądź taka" z piosenkami Maanamu, który do dziś cieszy się dużym zainteresowaniem publiczności.

"Świetne, ciągłe żywe kompozycje, teksty piosenek, które dają pole do poszukiwań aktorskich, oraz fascynująca osobowość Kory. Po premierze w lutym 2018 pojawiło się dużo entuzjastycznych głosów. Wyglądało na to, że wielu stęsknionych fanów zespołu mogło w końcu posłuchać ulubionych piosenek. W wyświetlanym między utworami filmie przedstawiane są również fragmenty z historii zespołu oraz biografii Kory" - mówi Karolina.

Pierwsze koncerty grupy exMaanam z Karoliną zaplanowane zostały na maj.

"Jestem pełna nadziei, że zostaniemy docenieni za naszą pracę" - opowiada nowa wokalistka grupy.

Karolina Gibki ma na koncie epizody w serialach "M jak miłość" (zagrała pielęgniarkę w kilku odcinkach), "Pierwsza miłość" (pielęgniarka Katarzyna), "Klan" i "Galeria".

Skład grupy exMaanam poza nową wokalistką tworzą gitarzysta Ryszard Olesiński i perkusista Paweł Markowski (grali w Maanamie do 2003 roku), basista Bogdan Wawrzynowicz (w Maanamie grał od 2004 roku - płyta "Znaki szczególne"), który zastąpił Bogdana Kowalewskiego (odszedł z zespołu w 1992 roku po ciężkim wypadku samochodowym) oraz Krzysztof Zawadka, były gitarzysta Oddziału Zamkniętego, T.LovePorter Band.

Sprawdź tekst utworu "Mówią, że miłość mieszka w niebie" w serwisie Teksciory.pl!


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy