Reklama

Ewa Farna ma dość hejtu w sieci. "Pisali, że jestem gruba"

Ewa Farna jest obecna na scenie od prawie dwóch dekad. W niedawnej rozmowie wyznała, z jak wielkim hejtem musiała się mierzyć, a także ocenia, które media - polskie czy czeskie - są ostrzejsze w swojej aktywności.

Ewa Farna jest obecna na scenie od prawie dwóch dekad. W niedawnej rozmowie wyznała, z jak wielkim hejtem musiała się mierzyć, a także ocenia, które media - polskie czy czeskie - są ostrzejsze w swojej aktywności.
Ewa Farna /Podlewski /AKPA

Ewa Farna to jedna z najpopularniejszych piosenkarek w Polsce, a także w Czechach. To tam pojawiła się na scenie jeszcze wcześniej niż w Polsce - miała wówczas 13 lat. Jej album "Měls mě vůbec rád" (2006) prędko stał się platynowy. Ostatnio wokalistka świętowała 30. urodziny piosenką "Partner In Crime".

Autorami utworu są Ewa Farna, gitarzysta jej zespołu Lukáš Chromek, Jan Vávra i Mimi Wydrzyńska, połowa duetu Linia Nocna, współtwórczyni przebojów Lanberry, Roxie Węgiel, Marcina Sójki, Alicji Szemplińskiej i Sound 'n' Grace.

Reklama

"Kiedy tworzyliśmy piosenkę 'PARTNER IN CRIME', myślałam o planowanych koncertach urodzinowych z okazji mojej 30-stki. O ludziach, którzy na to czekają i szykują się na imprezę. Którzy zapomną o jutrze i nie będą się martwić o to, kto co myśli o tym, jak tańczą. Którzy tym razem nie pójdą spać o 22:00, jak są przyzwyczajeni, ale zjedzą ciasto i wypiją prosecco i nie będą to sobie dziś wypominać. Zrobię dziś coś, na co sobie nie pozwalam na co dzień, no i co?" - komentowała wokalistka swój innowacyjny, interaktywny teledysk.

Ewa Farna mierzyła się z hejtem. Opowiada o zmarłej czeskiej gwieździe

Ostatnio piosenkarka otworzyła się na temat tego, jak czuje się z publikacjami na swój temat w mediach. Okazuje się, że polskie media były o wiele bardziej łaskawe dla jej osoby niż media czeskie, które czasami wręcz ją "nękały".

"Dla mnie na pewno media plotkarskie są ostrzejsze w Czechach. Chociaż mam wrażenie, że i tak przez moją otwartość w temacie 'body positive', trochę się uspokoili. Pokazałam im, że jestem niezłomna i mogą pisać źle, ale już od pewnego czasu jest to nękanie. To jest niefajne, bo media też wychowują ludzi i jak ludzie postrzegają, co jest normalne, a co nie (...) Wszyscy mi pisali w Czechach, że jestem gruba, a ja zrobiłam z tego piosenkę i to moja najpopularniejsza piosenka tam" - mówi w rozmowie z portalem o2.pl.

30-letnia gwiazda wspomniała też tragiczną historię piosenkarki, która w Czechach także miała status gwiazdy. Media jednak poświęcały jej wciąż bardzo dużo uwagi i generowały nienawistne zachowania wobec niej. Codziennością było śledzenie i podążanie za nią. W końcu zdecydowała się podjąć dramatyczną decyzję o samobójstwie.

"Była chora, ewidentnie się musiała leczyć, miała cały czas mocne problemy. A media cały czas po niej jechały. Śledzili ją do każdej instytucji, do której pojechała, żeby się leczyć. Pisali o niej najgorsze rzeczy. I jeden redaktor napisał któregoś dnia: 'My ją kiedyś zabijemy tym zachowaniem'. I ona naprawdę się zabiła. Nie była w stanie już tego wytrzymać" - przypomniała Farna.

Gwiazda, o której opowiada Ewa Farna, to Iveta Bartosova - legenda czeskiej sceny, która walczyła z uzależnieniem od antydepresantów i alkoholu. W 2014 roku popełniła samobójstwo skacząc pod pociąg. 

Przez lata wydawała wielkie przeboje, jak "Vis lasko", "Laska ma je zakon" czy "Hej, Pane Diskzokej", a w latach 1986, 1990, 1991 zdobyła prestiżowego Złotego Słowika.

Zaraz po tragicznej śmierci gwiazdy, w Czechach odezwały się liczne głosy, że gwiazda padła ofiarą nagonki mediów. "Jej śmierć to wina tych hien z gazet" - miał powiedzieć mąż piosenkarki Josef Rychtar, który na wieść o śmierci żony zemdlał.

Kim jest Ewa Farna?

Ewa Farna przyszła na świat 12 sierpnia 1993 roku w czeskim Trzyńcu. Od najmłodszych lat związana była z muzyką. Jako nastolatka została dostrzeżona przez Leszka Wronkę, który do 2016 roku był jej menedżerem.

Polskiej publiczności dała poznać się dzięki swojemu brawurowemu występowi w "Szansie na sukces", który zapewnił jej zwycięstwo. Farna pojawiła się w programie w 2006 roku i miała wtedy 12 lat.

Na naszym rynku debiutowała w 2007 roku płytą "Sam na sam", a obecnie ma na swoim koncie sześć albumów studyjnych w polskiej wersji - ostatni z nich to "Umami" z 2022 r. Status przebojów zdobyły takie piosenki jak "Cicho", "Ewakuacja", "Znak", "Nie przegap", "Tu", "Na ostrzu" i "Wszystko albo nic".

W 2016 roku wokalistka świętowała 10 lat na czeskiej scenie muzycznej. Rok później obchodziła podobny jubileusz w Polsce. Z tej okazji w Sopocie odbył się specjalny koncert pt. "Od 10 lat nie jest CICHO" (w ramach Polsat SuperHit Festiwal).

Przez ostatnie lata Farna przeszła nie tylko ogromną metamorfozę wizerunkową, ale i muzyczną. Wokalistka prowadziła audycję "To lubię" w stacji RMF FM, była jurorką w telewizyjnych programach "SuperStar" (2012-13), "X Factor" (2013) oraz trenerką w "Bitwie na głosy" (2012). W Polsacie oceniała śpiewających uczestników w "Idolu" (2017) i "Śpiewajmy razem. All Together Now" (2018).

Prywatnie Farna jest żoną Martina Chobota - gitarzysty z jej zespołu. Para pobrała się w tajemnicy we wrześniu 2017 roku. Cztery lata później z mężem rozstała się na stopie zawodowej.

Mieszkająca na stałe w Pradze para ma dwójkę dzieci: syna Artura (ur. 2019) i córkę Ellę (ur. 2022).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Farna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy