Reklama

Reklama

Edyta Bartosiewicz bez makijażu kończy nową płytę: Ostatnia prosta

W jednym z ostatnich wpisów na Instagramie Edyta Bartosiewicz ujawniła, że kończy prace nad nową płytą. Fani zachwycili się zdjęciem ze studia.

W jednym z ostatnich wpisów na Instagramie Edyta Bartosiewicz ujawniła, że kończy prace nad nową płytą. Fani zachwycili się zdjęciem ze studia.
Edyta Bartosiewicz kończy prace nad nową płytą /Tricolors /East News

Edyta Bartosiewicz to wszechstronnie uzdolniona wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka muzyczna. Po wielkich sukcesach albumów: "Sen" (posłuchaj tytułowej piosenki!), "Shock'n'show", "Dziecko" i "Wodospady", które ukazały się w latach 90. XX wieku, artystka niespodziewanie zniknęła z polskiej sceny muzycznej na długie 15 lat, aby powrócić na nią płytą "Renovatio", wydaną w październiku 2013 roku.

Płyta pokryła się platyną.

Reklama

"Jest to dla mnie niezwykłe przeżycie. Nie wydawałam płyt tak długo. Zapomniałam już, co to jest Złota Płyta, Platynowa Płyta" - mówiła wokalistka w "Dzień dobry TVN".

Zaznaczała, że jej kolejne wydawnictwa będą różniły się od "Renovatio" (dodajmy, że pierwsze szkice tego albumu powstały już w 2002 roku). Wiosną 2017 r. na koncertach Edyta Bartosiewicz Trio wokalistka prezentowała premierowy utwór "Ten moment" (posłuchaj!), ale do tej pory nie pojawiła się jego oficjalna wersja.

W październiku 2018 r., pięć lat po premierze płyty do sieci trafił teledysk do nowej piosenki "Lovesong", która może być pewnym zaskoczeniem dla fanów wokalistki.

Sprawdź tekst "Lovesong" w serwisie Teksciory.pl!

"Piosenka powstała we współpracy ze znanym tandemem producenckim: Sławkiem 'Dżabim' Leniartem i Bodkiem Pezdą. Realizował Piotr Taraszkiewicz, masterował Brian Lucey. Dzięki, Panowie!" - napisała Edyta Bartosiewicz.

Wspomniany duet znany jest z takich zespołów, jak m.in. Made In Poland, Agressiva 69, Heart & Soul i Jesus Chrysler Suicide.

Od tego czasu Bartosiewicz występowała na kolejnych koncertach, m.in. gościnnie z Kasią Kowalską ("MTV Unplugged") oraz w rozpoczętej 9 czerwca drugiej edycji kobiecej trasy Women's Voices z udziałem m.in. Kayah, Julii Pietruchy, Meli KotelukPauliny Przybysz (kolejne koncerty odbędą się w sierpniu i październiku - Wrocław, Gdańsk, Szczecin i Kraków).

"Z powrotem w pracy. Ostatnia prosta" - napisała Bartosiewicz pod swoim zdjęciem na Instagramie.

Fani zachwycają się naturalnym wizerunkiem wokalistki, która pokazała się bez makijażu.

Edyta Bartosiewicz jest pięciokrotną laureatką Fryderyka - nagrody polskiego przemysłu fonograficznego. Jak dotąd, jej albumy sprzedały się w łącznym nakładzie ponad miliona egzemplarzy, a kilkanaście utworów m.in.: "Tatuaż", "Sen", "Jenny" czy "Skłamałam" weszło do kanonu polskiej piosenki.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy