Reklama

Dorota Osińska: "Nić" zapowiedzią nowej płyty [ZOBACZ TELEDYSK]

Ostatecznie 14 września do sprzedaży zapowiadany już przez nas czwarty album Doroty Osińskiej, finalistki drugiej edycji "The Voice of Poland". Poniżej możecie zobaczyć teledysk do nowego singla "Nić".

Dorota Osińska szykuje nowy album

Dorota Osińska przygotowała nowy album z Pawłem Steczkiem, kompozytorem wszystkich utworów na płycie. Pierwotnie mówiono, że album ma pojawić się w lutym, ostatecznie premierę przesunięto na połowę września.

Reklama

"Czasem proste, czasem poplątane - życie jest jak nić. Ale nie jest to nić bezbarwna. To od nas zależy, jakie kolory w nim zobaczymy. 'Nić' to muzyczna opowieść o tym, jaka drzemie w nas siła. Bierzmy los we własne ręce - szczególnie wtedy, gdy świat wywróci się do góry nogami, bo wiele od nas zależy" - mówi Dorota Osińska.

Wcześniej poznaliśmy singel "Jasna ciemna".

"Ta płyta jest bardzo, bardzo moja. Całe życie mówiłam, że nie napiszę nigdy żadnego tekstu, ale tak to jest, że koło czterdziestki czasami kobiety zaczynają robić rzeczy, co do których się zarzekały, że nigdy ich nie zrobią, i to jest ten moment w moim życiu" - opowiada wokalistka o nowym wydawnictwie, na którym ma pojawić się więcej melodyjnego pop-rocka.

Za teledysk do utworu "Nić" odpowiada ekipa Motion Pikczer.

Sprawdź tekst utworu "Nić" w serwisie Teksciory.pl!

Dorota Osińska w trakcie swojej kariery współpracowała m.in. z Zygmuntem Koniecznym, Jackiem Cyganem i Ernestem Bryllem. Śpiewała także u boku Zbigniewa Wodeckiego, Ireny Santor, Alicji Majewskiej i Magdy Umer.

Przez lata wokalistka wygrywała różne konkursy muzyczne. W 2000 roku wystąpiła na Festiwalu w Opolu (koncert Debiutów), gdzie zdobyła nagrodę publiczności, a także wyróżnienie Polskiego Radia.

W 2004 roku ukazał się jej debiutancki album "Idę", a sześć lat później światło dzienne ujrzała płyta "Kamyk zielony". Obie przeszły jednak bez echa.

Szerszej publiczności ponownie Osińska zaprezentowała się w 2013 roku w programie "The Voice of Poland". Wokalistka zjawiła się na przesłuchaniach w ciemno drugiej edycji talent show i zaśpiewała utwór "Calling You" Jevetty Steel. W trakcie jej wykonania trenerzy nie potrafili ukryć łez. Płakać zaczął nawet sam Marek Piekarczyk.

"Uwierz mi, tylko znikoma liczba ludzi na świecie może zaśpiewać to tak, żeby to wzruszyło. I ty tak to zrobiłaś. Masz po prostu taki talent, że jestem szczerze wzruszona" - komplementowała Osińską Justyna Steczkowska. "Jak śpiewasz, to jestem bezbronny jak dziecko" - mówił natomiast Marek Piekarczyk. I to właśnie do jego drużyny trafiła początkowo uczestniczka.

Po przegranej bitwie z Natalią Sikorą Tomson i Baron przygarnęli Osińską do swojej ekipy. Z nimi dotarła do finału, gdzie ponownie musiała uznać wyższość Sikory. Talent wokalistki docenili również internauci. Występ na castingu obejrzano od 9 marca 2013 roku ponad 12,3 miliona razy.

Świetne występy w "The Voice of Poland" nie przełożyły się jednak na zainteresowanie trzecią płytą Osińskiej pt. "Teraz".

W 2016 roku wokalistka wzięła udział w krajowych eliminacjach do Eurowizji z utworem "Universal", gdzie zajęła czwarte miejsce (zwycięzcą okazał się Michał Szpak).

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Dorota Osińska | teledyski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje