Reklama

Dorota Osińska i nowa intymna płyta. Zobacz wideo "Hibernacja"

Finalistka drugiej edycji "The Voice of Poland" Dorota Osińska zaprezentowała kolejny utwór z jej nadchodzącej nowej płyty.

Dorota Osińska szykuje nową płytę

Pierwszym singlem zapowiadającym nowy album Doroty Osińskiej został utwór "Krótki sen".

Reklama

Sprawdź tekst utworu "Krótki sen" w serwisie Teksciory.pl

Teraz wokalistka wypuściła do sieci tekstowe wideo do piosenki "Hibernacja".
Osińska po raz pierwszy w karierze zdecydowała się samodzielnie napisać teksty i skomponować muzykę do każdej z piosenek.

"Te dźwięki tylko czekały na to, aby Osińska ułożyła je właśnie w taką piosenkę jak ta. Jest to przepiękna i optymistyczna ballada zdradzająca inspiracje muzyką folkową, które w twórczości artystki odgrywają coraz większą rolę" - czytamy w informacji o utworze "Hibernacja".

Kim jest Dorota Osińska?

Dorota Osińska w trakcie swojej kariery współpracowała m.in. z Zygmuntem Koniecznym, Jackiem Cyganem i Ernestem Bryllem. Śpiewała także u boku Zbigniewa Wodeckiego, Ireny Santor, Alicji Majewskiej i Magdy Umer.

Przez lata wokalistka wygrywała różne konkursy muzyczne. W 2000 roku wystąpiła na Festiwalu w Opolu (koncert Debiutów), gdzie zdobyła nagrodę publiczności, a także wyróżnienie Polskiego Radia.

W 2004 roku ukazał się jej debiutancki album "Idę", a sześć lat później światło dzienne ujrzała płyta "Kamyk zielony".

Szerszej publiczności ponownie Osińska zaprezentowała się w 2013 roku w programie "The Voice of Poland". Wokalistka zjawiła się na przesłuchaniach w ciemno drugiej edycji talent show i zaśpiewała utwór "Calling You" Jevetty Steel. W trakcie jej wykonania trenerzy nie potrafili ukryć łez. Płakać zaczął nawet sam Marek Piekarczyk.

"Uwierz mi, tylko znikoma liczba ludzi na świecie może zaśpiewać to tak, żeby to wzruszyło. I ty tak to zrobiłaś. Masz po prostu taki talent, że jestem szczerze wzruszona" - komplementowała Osińską Justyna Steczkowska. "Jak śpiewasz, to jestem bezbronny jak dziecko" - mówił natomiast Marek Piekarczyk. I to właśnie do jego drużyny trafiła początkowo uczestniczka.

Po przegranej bitwie z Natalią Sikorą Tomson i Baron przygarnęli Osińską do swojej ekipy. Z nimi dotarła do finału, gdzie ponownie musiała uznać wyższość Sikory. Talent wokalistki docenili również internauci. Występ na castingu obejrzano od 9 marca 2013 roku ponad 15 milionów razy.

Świetne występy w "The Voice of Poland" nie przełożyły się jednak na zainteresowanie trzecią płytą Osińskiej pt. "Teraz".

W 2016 roku wokalistka wzięła udział w krajowych eliminacjach do Eurowizji z utworem "Universal" (posłuchaj!), gdzie zajęła czwarte miejsce (zwycięzcą okazał się Michał Szpak).

Czwarty album Osińskiej - "Dorota Osińska" - ukazał się we wrześniu 2018 roku. Wokalistka przygotowała go z Pawłem Steczkiem, a promowały go single "Nić" (posłuchaj!), "Banalna piosenka o miłości w świta" i "Jasna ciemna".


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Dorota Osińska | teledyski | nowa płyta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje