Do czego tańczy Elżbieta II?

Brytyjski dziennik "The Mirror" przytoczył historię, z której dowiadujemy się, do jakiego popularnego utworu lubi tańczyć królowa Elżbieta II.

Królowa Elżbieta znów zaimponowała poczuciem humoru

Chris Evans, znany brytyjski DJ pracujący dla rozgłośni BBC, podzielił się na łamach dziennika "The Mirror" historią opowiedzianą przez jego znajomego, który uczestniczył w uroczystym bankiecie na zamku Windsorów. Gospodynią imprezy była królowa Elżbieta II.

Reklama

Monarchini i zaproszeni goście najpierw zjedli wystawny posiłek, a następnie wysłuchali przemów.

Pod koniec uroczystości w posiadłości rozległy się dźwięki muzyki disco serwowane przez DJ-a .

Ten w pewnym momencie zagrał utwór "Dancing Queen" Abby, a uwagę wszystkich zwróciła reakcja królowej.

Na twarzy Elżbiety II pojawił się szeroki uśmiech. "Kiedy słyszę tę piosenkę zawsze staram się tańczyć, ponieważ jestem królową i lubię tańczyć" - powiedziała Elżbieta II do swoich gości, po czym tanecznym krokiem ruszyła na parkiet.

"Dancing Queen" to jeden z najpopularniejszych przebojów szwedzkiej grupy Abba. Utwór powstał w 1976 roku i trafił na płytę "Arrival". Piosenka cieszyła się dużym zainteresowaniem i jako jedyna z dorobku zespołu dotarła na pierwsze miejsce listy przebojów Billboard Hot 100.

Co ciekawe, początkowo utwór - pod roboczym tytułem "Boogaloo" - miał inny tekst niż ten, który znamy. W 2004 piosenka została sklasyfikowana na 174. miejscu listy 500 utworów wszech czasów magazynu "Rolling Stone".

Dowiedz się więcej na temat: Elżbieta II | Abba

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje