Reklama

Reklama

Dawid Podsiadło i ukryte znaczenia na okładce nowej płyty "Lata dwudzieste"

Jak już zapowiadaliśmy, Dawid Podsiadło 21 października wypuści swój czwarty, studyjny album "Lata dwudzieste". Co już wiemy o nowej płycie jednego z najpopularniejszych wokalistów na polskiej scenie?

Jak już zapowiadaliśmy, Dawid Podsiadło 21 października wypuści swój czwarty, studyjny album "Lata dwudzieste". Co już wiemy o nowej płycie jednego z najpopularniejszych wokalistów na polskiej scenie?
Dawid Podsiadło na okładce płyty "Lata dwudzieste" /materiały prasowe

Produkcją nowego materiału zajęli się Dawid Podsiadło i Jakub Galiński, na co dzień grającym w zespole Dawida.

Następca "Małomiasteczkowego" to zbiór kilku lat przeżyć i przemyśleń artysty, który już przyzwyczaił nas do mocnych tekstów, czego najlepszym przykładem jest pierwszy singel "POST". Problemy mikroświata, osobiste rozterki, ale i spojrzenie na to, co dzieje się na świecie. O tym będzie album "Lata Dwudzieste".

Dawid Podsiadło o nowej płycie. "Szeroki wachlarz emocji"

"Lata 20. to moje pierwsze dziesięć lat innego życia. Innego od pierwszych dwudziestu. To także nabranie powietrza do płuc przed zbliżającą się trzydziestką i zderzenie się z moim nastoletnim wyobrażeniem o tym, kim wtedy będę. Wachlarz emocji, który towarzyszył mi podczas pracy nad albumem był bardzo szeroki, ale w ogólnym odbiorze sama płyta wydaje mi się całkiem taneczna i bardzo przebojowa. Chyba najbardziej z dotychczasowych" - opowiadał o płycie.

Reklama

"To co masz Ty!" jest drugim singlem zwiastującym nadchodzący krążek. W najnowszym klipie Dawida w główną rolę zakochanego stalkera wcielił się Piotr Trojan.

Sprawdź tekst "To co masz Ty!" w serwisie Tekściory!

To nie pierwsze spotkanie Trojana i Podsiadły. Znajomość artystów rozpoczęła się na planie filmu "Johnny". Piotr zagrał pierwszoplanową rolę, a Dawid po raz drugi został koproducentem pełnometrażowego filmu. Reżyserem "Johnny'ego" oraz twórcą okładki albumu "Lata Dwudzieste" jest Daniel Jaroszek.

Zbudowana na jednym, panoramicznym kadrze okładka zaprasza odbiorców do psychodelicznego i eklektycznego mikroświata artysty. Do wejścia nieco głębiej w drugą dekadę życia Dawida oraz współczesny świat pełen kolorytu, blichtru, ale i absurdu oraz sprzeczności. Na epickiej okładce pojawiło się ponad 70 statystów! Do współpracy nad poligrafią albumu, Dawid ponownie zaprosił OSOM Studios, odpowiedzialne za dyrekcję artystyczną "Małomiasteczkowego".

Dawid Podsiadło i trasa "PostProdukcja Tour"

Obecnie Dawid wraz z zespołem przygotowuje się do trasy koncertowej - PostProdukcja Tour, która rusza już 30 października i obejmuje dziewięć koncertów, na których zostanie zaprezentowany nowy materiał. "Lata dwudzieste", trasa koncertowa oraz współprodukcja filmu to nie jedyne projekty, w których uczestniczył ostatnio artysta.

We wrześniu ukazał się anglojęzyczny utwór Dawida - "Let You Down", wyprodukowany przez Akirę Yamaokę (Silent Hill). Piosenka zamykała każdy z odcinków serialu anime "Cyberpunk: Edgerunners". Historia o dzieciaku ulicy, który próbuje przetrwać w niepokojącym, mającym obsesję na punkcie technologii i modyfikacji ciała, mieście stała się ogromnym hitem na całym świecie.

Sukces serialu Netflixa i CD Projektu oraz towarzyszącej mu ścieżki dźwiękowej, przyczynił się także do kolejnego imponującego osiągnięcia w karierze dwudziestoparolatka. Dawid jest obecnie najczęściej słuchanym polskim artystą na Spotify (ponad 2,4 miliona słuchaczy miesięcznie), choć jego ostatni, pełnoprawny album został wydany w 2018 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy