Reklama

Reklama

Czy Bob Dylan przyjmie Nagrodę Nobla?

Akademii Szwedzkiej wciąż nie udało się skontaktować z Bobem Dylanem, któremu w czwartek (13 października) przyznano literackiego Nobla. Amerykański muzyk i autor tekstów unika także mediów.

Bob Dylan odbiera Prezydencki Medal Wolności z rąk Baracka Obamy (2012 r.)

"To bardzo nietypowe" - tak trudności z przekazaniem przez telefon werdyktu skomentował członek Akademii Szwedzkiej Per Waestberg.

Zgodnie z tradycją Bob Dylan musi zdecydować, czy przyjmie nagrodę Nobla oraz czy przyjedzie 10 grudnia do Sztokholmu na ceremonię jej wręczenia.

W 1964 roku przyjęcia Nobla odmówił francuski pisarz Jean-Paul Sartre, ale nie zmieniło to werdyktu i jest on oficjalnie zaliczany do grona noblistów.

Jak wyjaśniła rzeczniczka Akademii Szwedzkiej Ulrika Kjellin, do tej pory udało się nawiązać kontakt jedynie z agentem Dylana.

Reklama

Według szwedzkich mediów w czwartek wieczorem czasu polskiego muzyk koncertował w Las Vegas, nie wspominając o literackim Noblu. Z kolei w piątek (14 października) był jedną z gwiazd festiwalu Desert Trip.

Sprawdź tekst utworu "Like a Rolling Stone" w serwisie Teksciory.pl!

Porozmawiać z Bobem Dylanem dotychczas nie udało się także mediom. O nagrodzie Nobla dla artysty wciąż nie można dowiedzieć się z jego oficjalnej stronie internetowej. Na profilu na Facebooku widnieje jedynie komunikat Akademii Szwedzkiej.

W uzasadnieniu możemy przeczytać, że Dylan otrzymał nagrodę Nobla za "tworzenie nowych form poetyckiej ekspresji w ramach wielkiej tradycji amerykańskiej pieśni".

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Bob Dylan | Nagroda Nobla

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama