Reklama

Reklama

Christian Hummer nie żyje. Klawiszowiec zespołu Wanda miał zaledwie 32 lata

Smutne wieści napływają z Wiednia. Nie żye 32-letni Christian Hummer, współzałożyciel pop-rockowego zespołu Wanda. Długo walczył z chorobą.

Popularny austriacki zespół Wanda poinformował o śmierci jednego z członków. Christian Hummer miał od dłuższego czasu walczyć z ciężką chorobą. Artysta miał zaledwie 32 lata.

"Z ciężkim sercem informujemy, że członek naszego zespołu i drogi przyjaciel Christian Hummer odszedł po długiej, ciężkiej chorobie. Christian był utalentowanym muzykiem i wspaniałym człowiekiem. Jego entuzjazm dla muzyki i oddanie ludziom sprawiały, że był tak kochany. Nie ma słów, które mogłyby oddać sprawiedliwość tej stracie. Nasze myśli i wyrazy współczucia są z jego rodziną" - napisał zespół.  

Reklama

W mediach społecznościowych zespołu, który obserwuje w sieci 141 tysięcy osób zapanowała żałoba. Fani dołączają się do słów muzyków i łączą się w bólu.

"Muzyka, miłość i humor Christiana pozostaną na zawsze w naszych sercach. Prosimy o uszanowanie żałoby i prywatności rodziny i zespołu. Wszystkie zaplanowane zajęcia w tym tygodniu są odwołane. Nigdy nie zapomnimy lat, które dzieliliśmy z Tobą, Christian, i na zawsze zachowamy Cię w naszych sercach jako osobę i muzyka" - zakończył zespół.

Christian Hummer z zespołu Wanda nie żyje. Miał zaledwie 32 lata

Zespół Wanda jest niezwykle popularny w krajach niemieckojęzycznych. Hummer był jednym z jego współzałożycieli. W 2012 roku zagrali swój pierwszy koncert w Wiener Werk. Ich debiutancki album "Amore" został wydany w październiku 2014 roku za pośrednictwem Problembär Records i zadebiutował na 13. miejscu austriackiej listy albumów 31 października 2014 rok. Obecnie pracują nad piątym albumem. 

Koncerty, które zespół zagrał podczas tegorocznej trasy, odbyły się bez Christiana Hummera z powodu jego choroby, ale odegrał on ważną rolę w ukształtowaniu fundamentów dzisiejszego sukcesu. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama