Reklama

Reklama

Chada: Poznaliśmy datę premiery filmu "Proceder"

4 października do kin w Polsce trafi film opowiadający o życiu i śmierci rapera Tomasza Chady "Proceder". Twórcy produkcji potwierdzili datę premiery.

4 października do kin w Polsce trafi film opowiadający o życiu i śmierci rapera Tomasza Chady "Proceder". Twórcy produkcji potwierdzili datę premiery.
Ujawniono datę premiery filmu o Chadzie /materiały prasowe

Za stworzenie filmu "Proceder" (posłuchaj utworu "Proceder" Chady!) odpowiada ekipa Global Studio, a jego reżyserem został Michał Węgrzyn ("Wściekłość").

"Występowałem w hardcorowo-punkowym zespole Fobia, mój brat Wojciech realizował raperskie teledyski. Warto wspomnieć, że nasz trzeci brat, Piotr, był aktywny na scenie rapowej, a czwarty - Jakub, uczestniczył z sukcesami w slamach poetyckich. Tak więc środowiska, w których działaliśmy, bardzo mocno się przenikały i choć nie poznaliśmy Tomka Chady osobiście, mieliśmy z nim wielu wspólnych znajomych i znaliśmy dobrze jego nagrania" - mówił serwisowi NaEkranie.pl Węgrzyn.

Reklama

W roli głównej zobaczymy Piotra Witkowskiego ("Miasto 44", "Kamerdyner"), a oprócz niego w filmie zagrali: Antoni Pawlicki, Małgorzata Kożuchowska, Marcin Troński, Jan Frycz, Ewa Ziętek i Krzysztof Kowalewski. Na ekranie pojawią się też raperzy: Vienio, Kali, Zbuku i Bajorson.

Producenci powoli odsłaniali kolejne szczegóły dotyczące filmu, teraz podali w końcu datę premiery biografii. "Proceder" do kin trafi 4 października tego roku.

Dodajmy, że wraz z premierą filmu do sprzedaży trafi specjalny album kompilacyjny Chady, gdzie znajdą się też jego niepublikowane numery.  Te doniesienia potwierdził na gali Popkillerów prezes Step Records, Paweł Krok.

Tajemnicza śmierć Chady

39-letni Tomasz Chada zmarł 18 marca 2018 roku w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku. Trafił tam po tym, gdy w innej placówce na oddziale ortopedycznym (przebywał tam z urazem kręgosłupa; efekt skoku z trzeciego piętra pod wpływem środków odurzających) wszczął awanturę.

Oficjalną przyczyną śmierci gwiazdora było zatrzymanie akcji serca, jednak okoliczności śmierci rapera wciąż budzą mnóstwo wątpliwości.

Sprawdź tekst utworu "Kiedy jak nie dziś" w serwisie Teksciory.pl!

Sprawą niewyjaśnionej śmierci Chady zajęła się prokuratura. Śledztwo prowadzone jest pod kątem niedopełnienia obowiązków i ewentualnego przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy policji, a także pracowników szpitali.

Wstępna sekcja zwłok wykluczyła śmierć rapera w wyniku działań funkcjonariuszy. W marcu 2019 roku Prokuratura Rejonowa w Mysłowicach potwierdziła, że śledztwo w sprawie zostało umorzone.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL