Reklama

Reklama

CeZik z autorską płytą "Ambiwalnięty". Zobacz teledysk "Jestem specem"

Znany z licznych aktywności (m.in. śpiewanie od tyłu, produkcja coverów, kameralne koncerty w całej Polsce) CeZik 9 listopada wydaje autorski album "Ambiwalnięty", której zapowiedzią jest singel "Jestem specem". Poniżej możecie zobaczyć teledysk do tej piosenki.

CeZik na planie teledysku "Jestem specem"

CeZik, czyli Cezary Nowak, swoją działalność internetową rozpoczął w 2009 r.

Najpopularniejsze wideo (ponad 10 mln odtworzeń) to "Ona tańczy dla mnie" - przerobiony na jazzowo przebój discopolowej grupy Weekend (posłuchaj w serwisie Teksciory.pl).

Tworzy również pod szyldem KlejNuty - tutaj największym hitem jest wideo "Polak w brytyjskim Mam talent" (ponad 17 mln). Sporym zainteresowaniem cieszyły się też "Bende go zjad!" (ponad 16 mln) i "Krzysiu" (ponad 12 mln).

Reklama

CeZik nigdy nie kojarzył się z żadnym konkretnym gatunkiem muzycznym, ponieważ w swojej twórczości chwytał się tego stylu, który akurat był mu na rękę. Nieodłączną częścią jego prac zawsze był teledysk. Jakie więc jest jego autorskie wydawnictwo? Czy płyta twórcy znanego z wizualno-dźwiękowych przeróbek, pastiszy i coverów może obronić się samą muzyką?

"Jest tu trochę jazzu, trochę bluesa, zdarzy się jakiś funk czy rock'n'roll. Nie chciałem się silić na nowatorskość. Starałem się po prostu, aby muzyka była w miarę łatwa w odbiorze, ale też nie przesadnie banalna. Jednak przede wszystkim jestem zwolennikiem nieprzekombinowanych melodii, łatwo wpadających w ucho" - mówi CeZik.

Zapowiedzią płyty "Ambiwalnięty" jest singel "Jestem specem".

Sprawdź tekst utworu "Jestem specem" w serwisie Teksciory.pl

"Każda piosenka to inna osobowość. Chciałem wcielić się w rolę osób, które są szczere, aroganckie, czasem niepewne siebie, a czasem po prostu niezbyt bystre. Utożsamiam się po części z każdym z bohaterów, choć nie jestem z tego powodu przesadnie dumny" - wyznaje CeZik.

Reżyserią i zdjęciami przy teledysku zajął się Tomek Bulenda. Scenariusz i montaż to dzieło samego CeZika.

W nagraniach towarzyszyli mu Bartek Pieszka (fortepian), Wojtek Pieszka (kontrabas), Michał Dziewiński (perkusja), Michał Głąb (saksofon), Michał Marks (trąbka) i Łukasz Halek (puzon). W roli Wujka dodatkowo pojawił się Grzegorz Kraczla.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: CeZik | nowa płyta | teledyski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje