Reklama

Budka Suflera ze specjalnym koncertem w Lublinie pamięci Romualda Lipki. Zaproszenie dla Krzysztofa Cugowskiego

Specjalny koncert Budki Suflera będzie towarzyszyć nadaniu muszli koncertowej w Ogrodzie Saskim imienia zmarłego w lutym 2020 roku muzyka i kompozytora Romualda Lipki, który przez całe życie związany był z Lublinem. Decyzję podjęli miejscy radni podczas czerwcowej sesji.

Specjalny koncert Budki Suflera będzie towarzyszyć nadaniu muszli koncertowej w Ogrodzie Saskim imienia zmarłego w lutym 2020 roku muzyka i kompozytora Romualda Lipki, który przez całe życie związany był z Lublinem. Decyzję podjęli miejscy radni podczas czerwcowej sesji.
Krzysztof Cugowski i Romuald Lipko pogodzili się przed śmiercią tego drugiego /Jan Kucharzyk /East News

Romuald Lipko zmarł w lutym 2020 roku w wieku 69 lat po zmaganiach z chorobą nowotworową. Był liderem Budki Suflera (sprawdź!), multiinstrumentalistą, kompozytorem i autorem wielu polskich przebojów.

Decyzję o nadaniu muszli koncertowej w Ogrodzie Saskim imienia Romualda Lipki podjęli miejscy radni podczas sesji w czerwcu.

"Wraz z Budką Suflera był prawdziwym symbolem naszego miasta. Przez całą, pełną sukcesów karierę pozostawał blisko związany z Lublinem. W lutym 2020 roku całe miasto żegnało Romualda Lipkę z wielkim żalem, niedowierzaniem, że już nie usłyszymy i nie zobaczymy koncertów z jego udziałem" - zaznaczył cytowany w komunikacie prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Reklama

Budka Suflera ze specjalnym koncertem w Lublinie

Uroczystości nadania muszli koncertowej imienia Romualda Lipki towarzyszyć będzie specjalny koncert Budki Suflera. Razem z muzykami wystąpią wokaliści niegdyś związani z zespołem m.in. Izabela Trojanowska (sprawdź!) i Felicjan Andrzejczak (sprawdź!). W koncercie weźmie udział także wdowa po zmarłym kompozytorze - Dorota Mazurkiewicz-Lipko, jego syn i wnuczka.

Budka Suflera zaprasza Krzysztofa Cugowskiego

Na Facebooku perkusista Tomasz Zeliszewski i basista Mieczysław Jurecki wystosowali zaproszenie do Krzysztofa Cugowskiego, wieloletniego wokalisty Budki Suflera (sprawdź!), który nie wziął udziału w reaktywacji grupy w 2019 r.

"Drogi Krzysztofie! Ponownie kierujemy do Ciebie zaproszenie. Wystąp z nami jako gość w tym koncercie!" - zapraszają muzycy.

W komentarzach fani są mocno rozczarowani stylem zaproszenia dla byłego wokalisty. "Dlaczego tak bardzo utraciliście poczucie smaku i gustu? Zniszczyliście cały dorobek tego zespołu, możecie sobie tylko pogratulować" - to jeden z mocniejszych wpisów.

Krzysztof Cugowski w niedzielę wraz z towarzyszącym mu Zespołem Mistrzów ma zaplanowany występ w Rogowie w województwie łódzkim (ok. 235 km od Lublina).

"Zaproszenie jest z dzisiaj, a koncert jest jutro? Proszę się zastanowić" - odpowiedział Cugowski w rozmowie z Onetem.

Sobotni koncert stał pod znakiem zapytania z powodu nawałnicy, która przeszła nad Lublinem w nocy z poniedziałku na wtorek. W jej wyniku wiele drzew na terenie Ogrodu Saskiego zostało połamanych. Ze względów bezpieczeństwa park został zamknięty do odwołania.

"Wiemy już, że koncert na pewno się odbędzie w sobotę. Mamy informacje, że park ma zostać już do tego czasu otwarty, wszystko odbędzie się zgodnie z planem" - powiedziała PAP zastępca dyrektora Centrum Kultury w Lublinie Gabriela Żuk.

Kim był Romuald Lipko?

Romuald Lipko zmarł 6 lutego 2020 r. Był jednym z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej końca XX i początku XXI w., współtwórcą i kreatorem zespołu Budka Suflera, autorem wielu polskich przebojów. W Budce Suflera Lipko zaczynał jako basista, a od lat 80. grał na klawiszach. Był autorem lub współautorem wszystkich największych przebojów Budki Suflera, w tym piosenek "Jolka, Jolka pamiętasz", "Takie tango", "Bal wszystkich świętych", "Cień wielkiej góry", "Jest taki samotny dom", "Za ostatni grosz", "Memu miastu do widzenia", "Moja Alabama", "Ratujmy co się da" i wielu innych.

Lipko komponował też m.in. dla Anny Jantar ("Nic nie może wiecznie trwać"), Urszuli ("Dmuchawce latawce wiatr", "Malinowy król"), Zdzisławy Sośnickiej ("Aleja gwiazd"), Maryli Rodowicz ("Tak nam słodko, tak nam gorzko") czy Izabeli Trojanowskiej ("Jestem twoim grzechem", "Wszystko, czego dziś chcę").

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Romuald Lipko | Budka Suflera
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy