Reklama

Reklama

"Bohemian Rhapsody": Wpłynęła skarga na Michała Rachonia po "Debacie o kinie"

"Debata o kinie" po emisji filmu "Bohemian Rhapsody" będzie miała swój finał w KRRiT. Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęła skarga na prowadzącego program Michała Rachonia.

"Debata o kinie" po emisji filmu "Bohemian Rhapsody" będzie miała swój finał w KRRiT. Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęła skarga na prowadzącego program Michała Rachonia.
W rolę Freddiego Mercury'ego w "Bohemian Rhapsody" wcielił się Rami Malek /Twentieth Century Fox / Zuma Press /Agencja FORUM

Przypomnijmy, że kilka dni po 30. rocznicy śmierci Freddiego Mercury’ego na TVP1 można było obejrzeć hit "Bohemian Rhapsody". Telewizja Polska zdecydowała się nie zostawiać go jednak bez komentarza i zorganizowała niemal godzinną debatę na temat zespołu Queen i zmarłego lidera zespołu.

To właśnie prowadzona przez Michała Rachonia debata zażenowała widzów. Ci wytknęli gościom (w studiu wypowiadali się: Jędrzej Kodymowski, Piotr Lisiewcz, Piotr Bernatowicz i Mikołaj Mirowski) braki w wiedzy (m.in. posługiwanie się złą datą powstania utworu "Bohemian Rhapsody") i wykorzystanie filmu do nagonki na osoby LGBT+.

Reklama

Absurdalne tezy podczas "Debaty o kinie"

Wśród tez, które postawiono w programie była ta o tym, że Freddie Mercury nie afiszował się swoją seksualnością. "To była przez długi czas ukrywana sprawa. On się po prostu z tym nie afiszował" - mówił Kodym. Piotr Lisiewicz stwierdził natomiast, że od "Freddiego biła wrażliwość, której brakuje obecnym środowiskom LGBT - teraz jest odwrotnie, mają burzyć naszą kulturę". W studiu sugerowano również, że to homoseksualizm był " jego częścią drogi do upadku".

Widzowie zażenowani tym, co zobaczyli w TVP

Komentujący w sieci nie zostawili suchej nitki na Telewizji Polskiej.

"W TVP1 po znakomitym filmie "Bohemian Rhapsody" o Freddie Mercury'm, pogadanka dla widzów, żeby przypadkiem nie pomyśleli, że TVP pochwala LGBT. Jest pochwała Freddiego za to, że 'nie afiszował się a nawet ukrywał' swój homoseksualizm, w przeciwieństwie do dzisiejszych LGBT" - napisał na Twitterze Krzysztof Luft.

"Ta absolutnie kuriozalna dyskusja wokół 'Bohemian Rhapsody' mogłaby być właściwie ilustracją całej filozofii "kontrrewolucji kulturalnej" współczesnej prawicy: to ich ‘nieideologiczne’ spojrzenie na kulturę "spoza ideologii LGBT" polega na mówieniu właściwie non stop o LGBT" - komentował Jakub Wencel.

Skarga na Michała Rachonia do KRRiT

Po programie do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji trafiła skarga na Michała Rachonia. Jak informuje Gazeta.pl skarga nie została sprecyzowana, ale prawdopodobnie chodzi o braku reakcji przez prowadzącego na wygłaszane w "Debacie o kinie" tezy.

"Bohemian Rhapsody" - kinowy hit o Queen.

Światowa premiera filmu "Bohemian Rhapsody" odbyła się 23 października 2018 r. Polscy widzowie mogli oglądać go w kinach od 2 listopada. W rolę Freddiego Mercury'ego wcielił się mający egipskie korzenie aktor Rami Malek.

Film - zdobywca czterech Oscarów, w tym m.in. dla najlepszego aktora w roli pierwszoplanowej - opowiada historię Mercury'ego i jego kolegów z Queen od momentu założenia grupy aż do koncertu Live Aid w 1985 roku.

"Bohemian Rhapsody" (sprawdź tytułową piosenkę!) to nie tylko najbardziej dochodowa biografia muzyczna w historii, ale także czwarty najbardziej dochodowy film wytwórni Fox. Do tej pory więcej zarobiły tylko produkcje "Avatar", "Titanic" oraz "Gwiezdne wojny: część I - Mroczne widmo".

--------

Tylko w Polsat Box Go możecie zobaczyć wyjątkowy materiał "Adele: One Night Only". Wokalistka w ramach promocji nowej płyty "30" rozmawiała z Oprah Winfrey i dała kameralny występ.

Zobacz "Adele: One Night Only" tylko w Polsat Box Go!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL