Reklama

Reklama

"Bohemian Rhapsody": Wpłynęła skarga na Michała Rachonia po "Debacie o kinie"

"Debata o kinie" po emisji filmu "Bohemian Rhapsody" będzie miała swój finał w KRRiT. Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęła skarga na prowadzącego program Michała Rachonia.

W rolę Freddiego Mercury'ego w "Bohemian Rhapsody" wcielił się Rami Malek

Przypomnijmy, że kilka dni po 30. rocznicy śmierci Freddiego Mercury’ego na TVP1 można było obejrzeć hit "Bohemian Rhapsody". Telewizja Polska zdecydowała się nie zostawiać go jednak bez komentarza i zorganizowała niemal godzinną debatę na temat zespołu Queen i zmarłego lidera zespołu.

To właśnie prowadzona przez Michała Rachonia debata zażenowała widzów. Ci wytknęli gościom (w studiu wypowiadali się: Jędrzej Kodymowski, Piotr Lisiewcz, Piotr Bernatowicz i Mikołaj Mirowski) braki w wiedzy (m.in. posługiwanie się złą datą powstania utworu "Bohemian Rhapsody") i wykorzystanie filmu do nagonki na osoby LGBT+.

Reklama

Absurdalne tezy podczas "Debaty o kinie"

Wśród tez, które postawiono w programie była ta o tym, że Freddie Mercury nie afiszował się swoją seksualnością. "To była przez długi czas ukrywana sprawa. On się po prostu z tym nie afiszował" - mówił Kodym. Piotr Lisiewicz stwierdził natomiast, że od "Freddiego biła wrażliwość, której brakuje obecnym środowiskom LGBT - teraz jest odwrotnie, mają burzyć naszą kulturę". W studiu sugerowano również, że to homoseksualizm był " jego częścią drogi do upadku".

Widzowie zażenowani tym, co zobaczyli w TVP

Komentujący w sieci nie zostawili suchej nitki na Telewizji Polskiej.

"W TVP1 po znakomitym filmie "Bohemian Rhapsody" o Freddie Mercury'm, pogadanka dla widzów, żeby przypadkiem nie pomyśleli, że TVP pochwala LGBT. Jest pochwała Freddiego za to, że 'nie afiszował się a nawet ukrywał' swój homoseksualizm, w przeciwieństwie do dzisiejszych LGBT" - napisał na Twitterze Krzysztof Luft.

"Ta absolutnie kuriozalna dyskusja wokół 'Bohemian Rhapsody' mogłaby być właściwie ilustracją całej filozofii "kontrrewolucji kulturalnej" współczesnej prawicy: to ich ‘nieideologiczne’ spojrzenie na kulturę "spoza ideologii LGBT" polega na mówieniu właściwie non stop o LGBT" - komentował Jakub Wencel.

Skarga na Michała Rachonia do KRRiT

Po programie do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji trafiła skarga na Michała Rachonia. Jak informuje Gazeta.pl skarga nie została sprecyzowana, ale prawdopodobnie chodzi o braku reakcji przez prowadzącego na wygłaszane w "Debacie o kinie" tezy.

"Bohemian Rhapsody" - kinowy hit o Queen.

Światowa premiera filmu "Bohemian Rhapsody" odbyła się 23 października 2018 r. Polscy widzowie mogli oglądać go w kinach od 2 listopada. W rolę Freddiego Mercury'ego wcielił się mający egipskie korzenie aktor Rami Malek.

Film - zdobywca czterech Oscarów, w tym m.in. dla najlepszego aktora w roli pierwszoplanowej - opowiada historię Mercury'ego i jego kolegów z Queen od momentu założenia grupy aż do koncertu Live Aid w 1985 roku.

"Bohemian Rhapsody" (sprawdź tytułową piosenkę!) to nie tylko najbardziej dochodowa biografia muzyczna w historii, ale także czwarty najbardziej dochodowy film wytwórni Fox. Do tej pory więcej zarobiły tylko produkcje "Avatar", "Titanic" oraz "Gwiezdne wojny: część I - Mroczne widmo".

--------

Tylko w Polsat Box Go możecie zobaczyć wyjątkowy materiał "Adele: One Night Only". Wokalistka w ramach promocji nowej płyty "30" rozmawiała z Oprah Winfrey i dała kameralny występ.

Zobacz "Adele: One Night Only" tylko w Polsat Box Go!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje