Reklama

Behemoth: Wiemy, kiedy pojawi się nowy materiał

Adam "Nergal" Darski pracuje nad nową muzyką Behemotha. Kiedy premiera?

Nergal (Behemoth) w akcji

Ta najprawdopodobniej zbiegnie się w czasie z 30. rocznicą powstania zespołu, którego początki sięgają roku 1991.

Reklama

"No tak, to będą 30. urodziny Behemotha. Ale szczerze mówiąc, zawsze nabijałem się z tego, że w Polsce organizuje się tak wiele rocznicowych koncertów, bo inaczej nikt by się nimi nie zainteresował. Przypomina to niekończącą się serię rocznicowych imprez, tylko co z tego. Wszyscy i tak mają to gdzieś" - śmieje się Adam "Nergal" Darski, lider Behemotha, w rozmowie z irlandzkim serwisem Overdrive.

"Zdaję sobie sprawę, że ludzie oczekują, że przygotujemy coś na tę rocznicę, bo nie robiliśmy niczego na 20. czy ćwierćwiecze, ale szczerze mówiąc nie znajduję powodu, żeby się tego podjąć. I tak mam zawsze pełne ręce roboty z tym, co dzieje się aktualnie. Obecnie dzieje się tak wiele, że wolę skupić się na tym, co teraz. Nigdy nie byłem miłośnikiem tego typu akcji, bo te tylko uświadamiają nam, jak starzy jesteśmy! Wolę, żeby to moje działania pokazały, że wciąż jest we mnie natchnienie, zapał i wszystko to, co mam do wyrażenia, aniżeli żerowanie na mojej przeszłości wynikające z nostalgii fanów. Trudno więc powiedzieć, czy będziemy w tym temacie cokolwiek robić" - dodał grający na gitarze wokalista pomorskiej formacji.

Nergal szykuje jednak inną niespodziankę.

"Wiem za to na pewno, że wrócimy z nową muzyką Behemotha w 2021 roku. Byłem ostatnio bardzo produktywny zarówno w Behemoth, jak i (projekcie) Me And That Man. Podczas ostatniej trasy pracowałem nad wieloma nowymi pomysłami, należy się więc spodziewać nowej muzyki, bo tego nie da się już zatrzymać" - ujawnił frontman Behemotha.

Ostatnią studyjną płytą Behemotha pozostaje wydana w 2018 roku "I Love You At Your Darkest".

Zobacz teledysk "Sabbath Mater" Behemotha:

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Behemoth | Adam Nergal Darski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje