Barbara Okulicz-Sługocka nie żyje. Ceniona dziennikarka Polskiego Radia miała 75 lat
Nie żyje Barbara Okulicz-Sługocka. Wieloletnia dziennikarka Polskiego Radia miała 75 lat.
Barbara Okulicz-Sługocka przez lata pracowała w Polskim Radiu. Była znana głównie jako publicystka i felietonistka w paśmie "Muzyka i Aktualności" Programu I. Z rozgłośnią była związana od 1969 roku, a od 1977 pracowała w Programie Polskiego Radia dla Zagranicy. Później działała w redakcji Audycji dla Polaków za Granicą PR.
Współtworzyła wraz z Haliną Dębicką-Ułłowicz program "Z potrzeby serca", który na antenie prowadziła wraz z Jerzym Rosołowskim. Współpracowała również z telewizyjnym programem "Pegaz". W międzyczasie, gdy prowadziła "Muzykę i Aktualności", prowadziła także Akademię Autorów Amatorów. Od 2001 roku była komentatorką I Programu Polskiego Radia.
Barbara Okulicz-Sługocka nie żyje. Miała 75 lat
Barbara Okulicz-Sługocka urodziła się w Warszawie i była absolwentką Żeńskiego Liceum im. Stefanii Sempołowskiej. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim, a w okresie studiów była związana ze Studenckim Teatrem "Sigma". Jak podaje Wikipedia, jej praca magisterska była pierwszą monografią Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Podczas pracy w Polskim Radiu założyła Pressclub (1990-1994), w którym zajęła się szkoleniem młodych lektorów, a potem dziennikarzy radiowych i telewizyjnych. Współpracowała z m.in. Haliną Machayową, Stanisławem Młynarczykiem, Joanną Luboń czy Ewą Skudro.
Wraz z m.in. mężem, Ryszardem Sługockim, dr. Kazimierzem Długoszem, red. Wojciechem Giełżyńskim, Anną Mazurkiewicz, założyła w 1994 roku Wyższą Szkołę Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedroycia w Warszawie. Była to jedna z pierwszych prywatnych uczelni prywatnych kształcących dziennikarzy.
Wiadomo, kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb dziennikarski. Barbara Okulicz-Sługocka spocznie na warszawskich Powązkach, a ceremonia rozpocznie się 30 marca w kościele św. Karola Boromeusza.