Awanse po Brit Awards

Zeszłotygodniowa ceremonia rozdania prestiżowych nagród brytyjskiego przemysłu muzycznego nie pozostała bez wpływu na notowanie listy bestsellerów płytowych.

Na środowym (20 lutego) rozdaniu Brit Awards najwięcej skorzystała Amy Winehouse, która nagrody nie otrzymała, ale występ artystki na ceremonii odbył się szerokim echem. Tak szerokim, że nowa wersja drugiego albumu piosenkarki "Back to Black" wskoczyła na pozycję 3. z miejsca 14.

Reklama

Natomiast "najlepszy brytyjski artysta", czyli DJ Mark Ronson z albumem "Version" wskoczył na pozycję 4. aż z miejsca 22.

Te wydarzenia przysłoniły fakt, że na szczycie zestawienia najpopularniejszych płyt na Wyspach Brytyjskich zadebiutował nowy album zespołu The Feeling "Join With Us".

Brit Awards odcisnęły swoje piętno także na liście singli. "Wow", nowy przebój Kylie Minogue, czyli "najlepszej artystki zagranicznej", awansował z miejsca 18. na 5.

Wciąż na szczycie listy znajduje się piosenka "Mercy" walijskiej wokalistki Duffy.

Tuż za piosenkarką znajduje się singel "What's It Gonna Be" pochodzących z Leicester DJ-ów H Two O z udziałem tria Platnum (skok z 7. na 2.).

Miejsce na podium utrzymali kanadyjscy hardrockowcy z Nickelback i utwór "Rockstar", który tym razem spadł z 2. na 3.

Dowiedz się więcej na temat: awanse | Brit Awards

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje