Reklama

Antek Królikowski zagra Zenka Martyniuka w filmowej biografii

"Super Express" podaje, że główną rolę w filmowej biografii króla disco polo Zenka Martyniuka zagra Antek Królikowski, znany z m.in. "Diagnozy".

Antek Królikowski ma zagrać Zenka Martyniuka

Film o liderze grupy Akcent powstaje na podstawie biograficznej książki "Życie to są chwile". Za reżyserię odpowiadać będzie Katarzyna Jungowska, córka Grażyny Szapołowskiej.

Reklama

Przygotowania do filmu trwają od ponad roku. Gotowy był scenariusz, a także dopięty budżet - najważniejszy był jednak wybór aktora do roli Zenka Martyniuka.

"Super Express" informuje, że pod uwagę brani byli Piotr Głowacki (38 l.), Dawid Ogrodnik (32 l.) i Jacek Braciak (50 l.). Ostatecznie casting 49-letniego króla disco polo miał wygrać młodszy o 20 lat Antek Królikowski.

Gwiazdor serialu "Diagnoza" postanowił zobaczyć Zenka w akcji, towarzysząc mu na koncercie w Grodzisku Mazowieckim.

"Stał pod samą sceną i uważnie przyglądał się Zenkowi. Obserwował, jak gwiazdor zachowuje się podczas rozmowy i jak porusza się na scenie. Potem chodził za nim jak cień, aby zobaczyć, jaki Zenek ma kontakt z fanami" - cytuje tabloid swojego informatora.

Sprawdź tekst utworu "Przez twe oczy zielone" w serwisie Teksciory.pl!

"Czuję się wyróżniony, że moja historia jest na tyle interesująca, by przenieść ją na ekran. Lubię filmy o artystach. Podobał mi się 'Skazany na bluesa' [film oparty na historii Ryszarda Riedla z grupy Dżem]" - opowiadał "Super Expressie" Martyniuk.

Bez lidera grupy Akcent nie sposób obecnie sobie wyobrazić imprez nie tylko disco polo. Kalendarz wokalisty jest wypełniony na jakieś dwa lata naprzód.

"Zenek Martyniuk, to osobowość skromna, choć wielka, a jego muzyka sięga chmur... Akcent gra niemal w każdym sercu i w każdej duszy, i niejednego człowieka rozgrzewa i popycha do dalszego działania. Jego muzyka towarzyszy Polakom, w szczęściu i nieszczęściu, daje radość, kiedy smutek trawi serce. Zenek swoim głosem rozgrzewa wszystkich od morza do Tatr i nie tylko" - reklamował wydawca książki "Życie to są chwile".


INTERIA.PL/Super Express

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Zenek Martyniuk | Akcent | Antek Królikowski | Katarzyna Jungowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje