Reklama

Ania Karwan: Znamy datę premiery debiutanckiej płyty finalistki "The Voice of Poland"

15 lutego 2019 r. ukaże się debiutancki album Ani Karwan, finalistki siódmej edycji "The Voice of Poland".

15 lutego 2019 r. ukaże się debiutancki album Ani Karwan, finalistki siódmej edycji "The Voice of Poland".
Ania Karwan na okładce swojej pierwszej płyty /

Ania Karwan w przeszłości współpracowała m.in. z Moniką BrodkąSidneyem Polakiem. Brała również udział w sesjach nagraniowych wraz z Andrzejem Piasecznym, Edytą Górniak, Mariką, Sobotą i Kasią Cerekwicką. Stworzyła również popularny remiks przeboju "Aleja gwiazd" Zdzisławy Sośnickiej wraz z Matheo (wykorzystany w filmie Tomasza Bagińskiego "Legendy Polskie"). Gościła także na płycie grupy Afromental.

Reklama

Na swoim koncie ma także nagrane piosenki do serialu "Hela w opałach" oraz do filmów "Świadek koronny", "Pitbull, "Listy do M" i "Kochaj i tańcz". Zastąpiła również Kasię Kurzawską w zespole SOFA i zagrała z grupą m.in. na Open'er Festival.

W 2016 roku Karwan zgłosiła się do programu "The Voice of Poland". Jej wykonanie "Purple Rain" Prince'a zachwyciło trenerów, a ponadto zostało dostrzeżone na świecie, czego dowodem jest włączenie go do zestawienia "Top Ten Global Voice 2016".

Ostatecznie Karwan w programie dotarła do finału, gdzie zajęła trzecie miejsce, przegrywając jedynie z Weroniką Curyło i Mateuszem Grędzińskim.

W TVP można było zobaczyć ją również w serialu "Barwy szczęścia", gdzie prezentowała również swój repertuar.

Po "The Voice of Poland" Karwan trafiła pod skrzydła 2trackrecords, nowej wytwórni założonej przez Sławka Mroczka i Bogdana Kondrackiego - członka formacji Kobong i producenta płyt Dawida Podsiadły, Ani Dąbrowskiej i Brodki.

Debiutancki album wokalistki ukaże się ostatecznie 15 lutego 2019 roku.

Pierwszym singlem zapowiadającym płytę był utwór "Głupcy", który w zaledwie 4 miesiące od premiery zyskał ponad 6 milionów odsłon na YouTube. Jednak "Głupcy" to tylko jeden z odcieni nadchodzącej płyty. Jeszcze przed premierą albumu, poznamy drugi singel, ukazujący nieco inną stronę wydawnictwa.

Na płycie i podczas koncertów fani usłyszą kilkanaście bardzo osobistych i szczerych, muzycznych opowieści. W trakcie trasy nie zabraknie też utworów, które na stałe wpisały się w repertuar Ani sprzed debiutu, m.in. wspomniany "Purple Rain".

"Moje spotkanie z Bogdanem Kondrackim jest wielką nagrodą za 18 lat szukania siebie. Przed nami koncerty, na których zaproszę was do wysłuchania niełatwej, ale pięknej historii mojego życia. Czekam z niecierpliwością na wyjście z tą płytą na scenę" - zapowiada Ania Karwan.

"Ania jest prawdziwą diwą. Jest nie tylko wrażliwa, hipermuzykalna i bardzo kreatywna w studiu, ale jest też artystką świadomą, która potrafi zbudować piosenkę od początku do końca wywołując ciarki na plecach. Niewiele wokalistek w Polsce (i nie tylko) ma takie możliwości wokalne" - mówi Bogdan Kondracki.

Sprawdź tekst utworu "Głupcy" w serwisie Teksciory.pl!


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Anna Karwan | nowa płyta
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy