Anathema i Stephen Hawking na jednej scenie

Słynny naukowiec Stephen Hawking, od lat poruszający się na wózku na skutek postępującego paraliżu wystąpił z brytyjską grupą Anathema na scenie Starmus Festival na hiszpańskiej Teneryfie.

Stephen Hawking na Starmus Festival

Starmus Festival to odbywające się od 2011 r. spotkanie naukowców z takich dziedzin, jak m.in. astronomia i kosmologia, którego ideą jest wymiana doświadczeń, a także połączenie nauki i sztuki i przybliżanie jej publiczności.

Reklama

Dlatego obok specjalistów od spraw kosmosu (m.in. Buzz Aldrin, Neil Armstrong, Richard Dawkins) na Starmus pojawiały się także postaci ze świata muzyki, jak m.in. gitarzysta Queen Brian May (ma na koncie także doktorat z astrofizyki) i wirtuoz instrumentów klawiszowych Rick Wakeman (m.in. Yes). To właśnie spotkanie studiującego na Teneryfie Maya z ormiańskim naukowcem Garikiem Israelianem (prywatnie również muzykiem) doprowadziło do powstania Starmus Festival.

Podczas trzeciej edycji muzycznym wydarzeniem był występ brytyjskiej grupy Anathema (w latach 90. należącej do czołówki doom metalu, z czasem brzmienie zespołu ewoluowało do obecnego atmosferycznego rocka), której na scenie towarzyszył Stephen Hawking.

"To bardzo duża sprawa. To się zdarza raz w życiu i mówiąc szczerze nie chcieliśmy w to uwierzyć" - powiedział przed koncertem Vincent Cavanagh (gitara, wokal).

Słynny naukowiec pojawił się u boku Anathemy w ich wersji "Keep Talking" z repertuaru Pink Floyd. W oryginalnym nagraniu z 1994 r. zespół wykorzystał sample z głosem Hawkinga.
Dowiedz się więcej na temat: Anathema | stephen hawking

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje