Reklama

Anastacia i Vangelis: Hymn mistrzostw świata w piłce nożnej

Już w najbliższą sobotę, 1 grudnia, odbędzie się losowanie grup zespołów, które zagrają przeciwko sobie na przyszłorocznych mistrzostwach świata w piłce nożnej, które odbędą się w Korei i Japonii. Uroczystość odbędzie się w Busan, w Korei Południowej, a przy okazji po raz pierwszy zostanie zaprezentowana piosenka "Boom" towarzysząca imprezie, którą wykona na żywo znana amerykańska wokalistka Anastacia.

Przy okazji będziemy mogli usłyszeć oficjalny hymn piłkarskich mistrzostw, który skomponował znany grecki multiinstrumentalista Vangelis, a autorowi towarzyszyć będzie koreańska orkiestra symfoniczna. Utwór, jak można było się spodziewać, zawiera sporo akcentów kojarzących się z kulturą Japonii i Korei.

Reklama

Zarówno Anastacia, jak i Vangelis, nagrywają dla wytwórni Sony Music i ich występ w Busan jest elementem nowego porozumienia zawartego przez koncern i Międzynarodową Federację Piłki Nożnej (FIFA). W jego wyniku zostanie wydany także specjalny album, który zawierać będzie obie wspomniane kompozycje, a także dzieła koreańskich i japońskich kompozytorów.

Wszyscy mają nadzieję, że piosenka "Boom" wykonywana przez Anastacię, odniesie podobny sukces co "La Copa De La Vida" Ricky'ego Martina, którą mogliśmy usłyszeć przy okazji mistrzostw świata rozgrywanych we Francji w 1998 roku.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Anastacia | na żywo | boom | piosenka | hymn | Vangelis | Anastacia Newkirk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje