Reklama

Alicja Majewska i Artur Andrus "Samotnie kolędować źle". Płyta "Kolędy na cały rok!" Młynarskiego

Alicja Majewska i Artur Andrus utworem "Samotnie kolędować źle" promują wydaną 7 grudnia płytę "Kolędy na cały rok" Wojciecha Młynarskiego i Artystów.

Alicja Majewska i Artur Andrus utworem "Samotnie kolędować źle" promują wydaną 7 grudnia płytę "Kolędy na cały rok" Wojciecha Młynarskiego i Artystów.
Alicja Majewska i Artur Andrus zaśpiewali kolędę Wojciecha Młynarskiego /Kamil Piklikiewicz/Dzień Dobry TVN /East News

Teksty kolęd, które znalazły się na płycie "Kolęda na cały rok!", zostały odkryte przez syna Wojciecha Młynarskiego, Jana już po śmierci artysty.

Przypomnijmy, że słynny autor tekstów (napisał ponad 2000 tekstów), wykonawca piosenki autorskiej i satyryk zmarł 15 marca 2017 r. w wieku 76 lat.

"Kilka miesięcy po śmierci Taty odważyłem się otworzyć teczki z jego maszynopisami, które rzetelnie archiwizował przez lata. Może chciałem pobyć z nim sam na sam, bo nie mieliśmy zbyt wielu do tego okazji. Może chciałem go lepiej poznać. Znalazłem kolędy. Równie piękne jak te staropolskie śpiewane od pokoleń w każdym domu. Celebrowane niezależnie od tego, czy ktoś wierzy w Cud Betlejemski, czy nie" - opowiada Jan Emil Młynarski.

Reklama

"Wiedziałem, że napisał jedną kolędę. Nie wiedziałem, że jest ich dużo więcej. Wszystkie kolędy, które udało się zamieścić na niniejszej płycie, mówią o tym, co było dla Taty tak ważne, chociaż czasem tak trudne do zdobycia. O wybaczaniu, o nadziei i nade wszystko o samotności, na którą w Święta Bożego Narodzenia nie powinno być miejsca w żadnym domu i żadnym sercu. Oddając tę płytę w Państwa ręce, życzę wszystkiego tego, o czym pisał tata w swoich kolędach. Niech przesłanie zawarte w nich nie opuszcza Państwa przez cały rok. Niech święto będzie każdego dnia" - dodaje.

W pierwszym singlu "Samotnie kolędować źle" śpiewają Alicja MajewskaArtur Andrus.

Sprawdź tekst utworu "Samotnie kolędować źle" w serwisie Teksciory.pl

Na płytę trafiły kolędy w wykonaniu także m.in. Natalii Przybysz, Grzegorza Turnaua, Moniki Borzym, Gaby KulkiNatalii Szroeder.

Lista utworów:

1. "Samotnie kolędować źle" (Alicja Majewska, Artur Andrus)
2. "Kolęda nowoprojektowana" (Natalia Przybysz)
3. "Wiersz na Boże Narodzenie" (Grzegorz Turnau)
4. "Kolęda o miłowaniu moim" (Monika Borzym)
5. "Kolęda dla zranionych" (Gaba Kulka)
6. "Kolęda wołka z osłem" (Marian Opania, Wiktor Zborowski)
7. "Kolęda na cały rok" (Natalia Szroeder)
8. "Kolęda wędrujących" (Maniucha Bikont)
9. "Szara kolęda" (Jan Młynarski, Wojciech Młynarski)
10. "Będzie kolęda" (Grzegorz Turnau).


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Alicja Majewska | Artur Andrus | Wojciech Młynarski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama