Alice In Chains: Nowa płyta "Rainier Fog" w sierpniu

Zapowiadany już przez nas nowy album Alice In Chains do sprzedaży trafi 24 sierpnia. Szykowany po pięciu latach przerwy materiał otrzymał tytuł "Rainier Fog".

Grupa Alice In Chains po pięciu latach wydaje nowy album
Grupa Alice In Chains po pięciu latach wydaje nowy albummateriały prasowe

Wydany w maju 2013 r. album "The Devil Put Dinosaurs Here" był drugim materiałem Alice In Chains z wokalistą Williamem DuVallem, który od 2006 roku występuje w zespole. Przypomnijmy, że grupa wówczas reaktywowała się po czteroletniej przerwie od śmierci wokalisty Layne'a Staleya.

Zaliczana do tzw. Wielkiej Czwórki nurtu grunge (obok Nirvany, Pearl Jam i Soundgarden) amerykańska formacja przygotowała album "Rainier Fog" w Seattle. To ich pierwszy od ponad 20 lat materiał nagrany w rodzinnym mieście.

Tytuł płyty to również hołd dla tego miasta, natomiast nagrań dokonano w Studio X, w którym powstał także wydany w 1995 roku album "Alice In Chains". Przy pracy nad nowym wydawnictwem muzycy odwiedzili także Henson Recording Studios w Los Angeles oraz studio w Nashville należące do producenta Nicka Raskulinecza, mającego w dorobku współpracę z m.in. Rush, Foo Fighters i Deftones. To trzeci z kolei album Alice In Chains, którego producentem jest Raskulinecz, natomiast za miks najnowszego dzieła odpowiedzialny jest Joe Barresi (Queens Of The Stone Age, Tool).

Po singlu "The One You Know" poznaliśmy utwór "So Far Under".

"Każdy aspekt pisania i nagrywania tej piosenki będzie przywodził na myśl mnóstwo radości - od nagrywania podstaw utworu i solówek w Studio X w Seattle, po dogrywanie detali w studio Nicka Raskulinecza w Nashville. Każdy z zespołu oraz w studio odcisnął piętno na tym numerze. Jesteśmy niesamowicie dumni z tego kawałka oraz z całego albumu" - mówi wokalista i gitarzysta William DuVall.

Alice In Chains - So Far Under (Official Audio)

Przypomnijmy, że powrotny album Alice In Chains już z DuVallem "Black Gives Way To Blue" (2009) odniósł spory sukces - dwie nominacje do Grammy, ponad milion sprzedanych egzemplarzy.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas