Reklama

Agata Torzewska mówi "Żegnaj"

Agata Torzewska, córka słynnego tenora Marka Torzewskiego, w 2006 roku po raz drugi z rzędu postanowiła spróbować swoich sił w polskich eliminacjach konkursu Eurowizji. Z utworem "Goodbye" udało jej się zakwalifikować do finałowej piętnastki, z której 28 stycznia zostanie wyłoniony polski reprezentant. Na stronach INTERIA.PL możecie już oglądać teledysk do tego nagrania.

Przypomnijmy, że w 2005 roku Torzewska zajęła w eliminacjach 4. miejsce. Jednak wówczas panowały inne zasady - wyboru dokonało jury.

Reklama

Niespełna 22-letnia wokalistka ostatnio jest bardzo zajęta. INTERIA.PL udało się ją złapać w Brukseli, gdzie Agata studiuje dziennikarstwo na tamtejszym Uniwersytecie.

Utwór "Goodbye" napisał Grzegorz Kopala, znany z boysbandu Just 5 (przebój "Kolorowe sny"), a francusko-angielski tekst jest autorstwa samej Agaty.

- Piosenka traktuje o dziewczynie, która jest zakochana w mężczyźnie. Po pewnym czasie się rozłączają, dziewczyna decyduje się żyć sama, być silniejsza bez mężczyzny. Nie chcę mówić, że to piosenka feministyczna, choć jest na pewno optymistyczna dla kobiet - opowiada Agata w rozmowie z INTERIA.PL.

- Całość utrzymana jest w stylu popowo-soulowym. Początek jest inny od refrenu, który jest energiczniejszy od zwrotek. Dzięki temu piosenka wyróżnia się. Mam nadzieję, że ten styl przypadnie do gustu ludziom. Zobaczymy, jak się przyjmie - dodaje wokalistka.

Teledysk do "Goodbye" został nakręcony na początku stycznia w Warszawie, w klubie "Upstairs". Jego twórcą jest Sebastian Buttny.

- To młody reżyser, zajmujący się do tej pory reklamą. Na planie było bardzo miło, atmosfera była jednocześnie zrelaksowana i pracowita, przez to i efekty są lepsze. Zaczęliśmy kręcić o godz. 4. rano, bo w tym samym dniu miałam odlot do Brukseli, więc musieliśmy się spiąć z czasem - wspomina Agata.

- Wszyscy mnie kojarzą jako córkę Marka Torzewskiego. A mnie zależało na pokazaniu mojej osoby z innej strony, choć nie chodzi o to, że się odcinam od taty. W teledysku mamy klub, tancerzy i historię miłosną między kobietą i mężczyzną - opowiada wokalistka.

Kto Waszym zdaniem powinien reprezentować Polskę na Eurowizji? Zapraszamy do głosowania w naszej ankiecie!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Zegna | piosenka | Agata Torzewska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje